W Lidzbarku Warmińskim trwa zgrupowanie Kadry Narodowej Juniorek w tenisie stołowym. W przygotowaniach do nowego sezonu bierze udział 9 członków kadry, trenerzy oraz sparingpartnerzy.

Zgrupowanie rozpoczęło się 20 sierpnia br. i potrwa siedem dni. Poza treningami na stołach, gdzie głównie doskonalony będzie serwis i pierwsze tempo gry, nacisk kładziony będzie również na sprawność w treningu ogólnorozwojowym m.in w Termach Warmińskich.

W skład reprezentacji Polski przygotowującej się w Lidzbarku Warmińskim wchodzą: Aleksandra Michalak, Zuzanna Wielgos, Wiktoria Wrzosek, Anna Kubiak, Ilona Sztwiertnia, Anna Brzyska, Karolina Hołda, Zuzanna Kowalczyk i Aleksandra Jarkowska.

Powołany skład zgrupowania Kadry Narodowej Juniorek może dziwić, bo na zgrupowaniu są zawodniczki bardzo młode ale ambitne i wiążące przyszłość z tenisem stołowym. Nie musiałem długo przekonywać Dyrektora Sportowego Stefana Dryszela aby zaakceptował te zawodniczki w Kadrze Narodowej Juniorek na drugie półrocze. Po dobrym wyniku Julii Szymczak na tegorocznych Mistrzostwach Europy Juniorek widać, że Europa nie jest ograna na czopy, a aż trzy zawodniczki znajdujące się na obozie grają takimi okładzinami. – podsumował trener reprezentacji Polski Kadetek i Juniorek Pan Zbyszek Pietkiewicz.

Galeria