Trudne mecze czekają reprezentantów Polski Natalię Partykę (SKST PLUS Hodonín A) i Samuela Kulczyckiego (TTF Liebherr Ochsenhausen) w piątkowo-sobotnich (28-29 stycznia) meczach ligowych w Czechach i Niemczech.

Natalia Partyka jest liderką rankingu indywidualnego Extraligi. Ma 23 zwycięstw i tylko 1 porażkę. Druga jest Zdena Blašková (SK Dobré A) 29-2, trzecia koleżanka klubowa Polki Markéta Ševčíková 36-3, czwarta Aneta Širučková (MSK Břeclav A) 24:5, piąta Hana Kubátová (SVS Hradec Králové A) 33:7. Uwzględnione zostały tylko zawodniczki, które rozegrały ponad połowę meczów. Mniej występów ma np. Maja Miklaszewska (MSK Břeclav A) 7:9.

Liderująca w tabeli drużyna Natalii Partyki (44 pkt) zagra 28 stycznia o g. 18:00 z SK Dobré A (4 miejsce, 35 pkt) i 29 stycznia o g. 10:00 z SVS Hradec Králové A (5 miejsce, 33 pkt).

Maciej Kubik od piątku grać będzie w 3 Grand Prix Polski w Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby w Gdańsku, natomiast drugi z naszych zawodników TTF Liebherr Ochsenhausen Samuel Kulczycki przygotowuje się do wyjazdowego meczu Bundesligi z 1. FC Saarbrücken TT (28 stycznia, g. 19:00).

W ostatnim występie Samuel Kulczycki pokonał Austriaka Daniela Habesohna 3:0 (11:6, 11:3, 11:8), a zespół Polaka wygrał z Post SV Mühlhausen 3:0. – To ważne zwycięstwo po serii 5 porażek naszego klubu. Oczywiście jestem zadowolony ze swojego występu, dobrze zagrałem przeciwko Habesohnowi – mówił Mistrz Polski w niemieckich mediach.

Indywidualnie Samuel Kulczycki ma bilans 7:6 i plasuje się na 18 lokacie. Maciej Kubik jest 53 – 0:5.

Jutrzejszym rywalem zajmującego 6 pozycję Ochsenhausen będzie wicelider z Saarbrücken w składzie m.in. z Patrickiem Franziską i Darko Jorgiciem. Dla zespołu Polaków to będzie kolejne bardzo istotne spotkanie w kontekście walki o play-off.