To był kolejny rewelacyjny występ KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg w Lidze Mistrzyń. W ćwierćfinale podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka wygrały we Francji z TT Saint Quentinois 3:0. To 4 z rzędu zwycięstwo w takich rozmiarach 30-krotnych Mistrzyń Polski w tym sezonie Champions League. Rewanżowy mecz w niedzielę 23 stycznia o g. 11:00 w Tarnobrzegu. Transmisja w TVP Sport.

Bardzo cieszymy się z wysokiego zwycięstwa, które praktycznie przesadza o naszym awansie do strefy medalowej Ligi Mistrzyń. Przed sezonem zakładaliśmy , że powrót po rocznej przerwie do półfinału będzie sukcesem naszego klubu – mówi Zbigniew Nęcek, trener i menedżer tarnobrzeskiego zespołu.

Ze względu na pandemię triumfatorki Ligi Mistrzyń z 2019 roku nie zagrały w edycji 2020-21, tj. turnieju finałowym w Linzu. Ale powrót do międzynarodowej rywalizacji okazał się perfekcyjny w wykonaniu zawodniczek KTS Enea Siarkopol – 4 wygrane i bilans gier 12:0.

Do awansu potrzebujemy wygrania 1 seta, a więc nasza sytuacja jest bardzo dobra. Wynik uzyskany w spotkaniu wyjazdowym jest bardzo dużym sukcesem naszej drużyny – powiedział Zbigniew Nęcek.

W poszczególnych pojedynkach Han Ying wygrała z Danielą Dodean-Monteiro 3:0, Yang Xiaoxin z Poliną Mikhailovą 3:0 i Fu Yu z Sarah De Nutte 3:0.

Klub z Saint Quentin ma w swoim składzie bardzo dobre i utytułowane zawodniczki. Ale my podjęliśmy próbę takiego ustawienia drużyny, aby we Francji uzyskać jak najlepszy wynik. Jednak tak zdecydowane zwycięstwo 3:0 i 9:0 w setach nawet dla nas jest bardzo miłą niespodzianką – dodał szkoleniowiec Mistrzyń Polski.

Trener Zbigniew Nęcek zaznaczył, że zawodniczki zaakceptowały plan rozegrania meczu i bardzo dobrze przygotowały się mentalnie i taktycznie do poszczególnych pojedynków. – Wielkie brawa dla naszych tenisistek stołowych oraz dla Kingi Stefańskiej, która doskonale przygotowała Han Ying do gry z bardzo groźną przeciwko defensywie Danielą Dodean-Monteiro, oraz fizjoterapeuty Sebastiana Eislera. Profesjonalnie zadbał o dyspozycję fizyczną zawodniczek. I już bardzo cieszymy się, że po dłuższej przerwie ponownie zagramy w Tarnobrzegu.