– Bilans listopadowych meczów jest imponujący, a to efekt bardzo rzetelnych i profesjonalnych przygotowań – mówi trener Zbigniew Nęcek po 7 zwycięstwach KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg w Lidze Mistrzyń i Ekstraklasie.

Wczoraj zespół z Tarnobrzega przypieczętował awans z 1 miejsca do ćwierćfinału Champions League, pokonując 3:0 Etival Clairefontaine ASRTT (na wschodzie Francji).

– W kończącym się miesiącu rozegraliśmy 4 mecze w priorytetowej dla nas Lidze Mistrzyń oraz 3 w krajowej Ekstraklasie. W poszczególnych spotkaniach nasze zawodniczki pokonały wiele bardzo dobrych rywalek, na czele z Shao Jieni, Orawan Paranang, Marie Migot czy też Haną Matelovą. W drużynie panuje świetna atmosfera, która pozwala nam osiągać wybitne sportowe cele. Świetnie do KTS Enea Siarkopol wkomponowała się Natalia Bajor, a nad wieloma sprawami czuwa wieloletnia kapitan Kinga Stefańska. Oby tak dalej – powiedział trener Zbigniew Nęcek.

W swojej grupie Ligi Mistrzyń zespół z Tarnobrzega odniósł 4 zwycięstwa po 3:0 (z Etival Clairefontaine ASRTT i Tecnigen Linares).

– Jeśli do wyników naszej drużyny dodamy kapitalny indywidualny wynik Natalii Bajor w turnieju WTT Feeder w Dusseldorfie to lepszego miesiąca nie można sobie wyobrazić. Jestem dumny z występu Natalii, oczywiście zarówno z 2 miejsca, ale przede wszystkim z jej pięknej walki z zawodniczkami dużo wyżej sklasyfikowanymi na liście światowej. Zwłaszcza mecz półfinałowym z Miwa Harimoto był po prostu kapitalny – dodał szkoleniowiec.

W męskiej Lidze Mistrzów rywalizują Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki i Dekorglass Działdowo. Triumfatorzy poszczególnych grup awansują do półfinału, bowiem w tym sezonie zniesiono fazę ćwierćfinałową.