– Stać Maćka Kubika na sukces w Top 10 juniorów. Najważniejsze, aby zagrał dobry turniej i był zadowolony z każdego pojedynku – mówi Patryk Jendrzejewski, trener reprezentacji Polski juniorów.

W środę, 13 października polski duet udał się do francuskiego Tours, gdzie w dniach 15 – 17 października odbędą się prestiżowe zawody.

– Zdajemy sobie sprawę, że to ciężki turniej, bowiem zagra 10 zawodników o podobnym potencjale. Ale polecieliśmy do Francji z bardzo pozytywnym nastawieniem, zdając sobie sprawę, że Maciek jest zawodnikiem o dużych umiejętnościach – przyznał szkoleniowiec.

Maciej Kubik grał już w Top 10 kadetów i 2018 roku zajął świetne 3 miejsce. Powtórzenie tego wyniku we Francji było sukcesem dla reprezentanta Biało-Czerwonych.

– Dużą korzyścią dla Maćka będzie możliwość rozegrania wielu meczów z silnymi rówieśnikami z kontynentu. Do tej pory grał niewiele, dlatego taki występ jest mu potrzebny – dodał trener Patryk Jendrzejewski.

W lipcu Maciej Kubik zdobył dwa złote medale Mistrzostw Europy Juniorów w chorwackim Varażdinie – w grze podwójnej z Samuelem Kulczyckim oraz zawodach drużynowych z Samuelem Kulczyckim, Miłoszem Redzimskim, Szymonem Kolasą, Łukaszem Sokołowskim.

Po powrocie z Francji 18-letni Maciej Kubik zagra w WTT Youth Star Contender we Władysławowie (19 – 20 października). W składzie reprezentacji prowadzonej przez trenera Patryka Jendrzejewskiego są też Samuel Kulczycki, Miłosz Redzimski, Szymon Kolasa, Maksymilian Miastowski.