W pełni sezonu są tenisiści stołowi rywalizujący w grupie osób niepełnosprawnych. W najbliższych tygodniach odbędą się Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Polski, zaplanowane są zgrupowania w Wiśle i Serbii oraz udział w turniejach w Słowenii, Czarnogórze i Czechach.

– Kadra Polski Osób Niepełnosprawnych przygotowuje się do kolejnych startów międzynarodowych. Są one kwalifikacją do tegorocznych Mistrzostw Świata w hiszpańskiej Granadzie – mówi Andrzej Ochal, trener główny reprezentacji.

Drużynowe MP odbędą się w dniach 23 – 24 kwietnia w Tarnobrzegu, zaś Indywidualne MP w Gdańsku od 19 do 22 maja.

– W terminie 3 – 9 maja kadrowicze będą trenować na zgrupowaniu w Wiśle. Razem z naszymi reprezentantami będą tenisistki i tenisiści stołowi z Ukrainy i Czech, a wśród nich medaliści Igrzysk Paraolimpijskich z Rio de Janeiro i Tokio – dodał szkoleniowiec.

Do startu w turnieju ITTF Fa40 Slovenia Para Open w Laško (9 – 15 maja) przewidzianych jest 17 osób – 12 zawodników i 5 zawodniczek. – To są najmocniej obsadzone zawody na świecie, z udziałem największej liczby paratenisistów stołowych – przyznał Andrzej Ochal.

Z kolei po gdańskich IMP, zawodnicy na wózkach wezmą udział w zgrupowaniu w Serbii 23 – 30 maja, gdzie będą trenować z mocną kadrą gospodarzy.

– Następnie ruszamy na turniej ITTF Fa20 Montenegro Para Championships do czarnogórskiej Podgoricy, od 31 maja do 6 czerwca. Tam wystąpią zawodnicy na wózkach oraz 5 osób z kadry juniorów. Możliwe że również jedna lub dwie dodatkowo z reprezentacji seniorów – stwierdził trener Biało-Czerwonych.

Andrzej Ochal dodał, że ostatnie zawody kwalifikacyjne dla naszej kadry odbędą się pod koniec czerwca w czeskiej Ostravie – ITTF Fa20 Czech Para Open (23-25.06). – Tam wystąpią zawodnicy pewni startu na MŚ, którzy nie spełnili minimum uczestnictwa w dwóch zawodach oraz osoby, które dalej walczą o udział w najważniejszej imprezie roku.