Przygotowujące się do finału Ligi Mistrzyń zawodniczki Drużynowego Mistrza Polski KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg – Niemka Han Ying, Rumunka Elizabeta Samara i Portugalka Fu Yu – zagrają w dniach 27-28 lutego w turnieju TOP 16 w szwajcarskim Montreux.

W zawodach wystąpi 16 zawodniczek i 16 zawodników z Europy. Niestety zabraknie polskich reprezentantów. Ze względu na sytuację związaną z koronawirusem już wiele tygodni temu wycofała się Li Qian, była Mistrzyni Starego Kontynentu.

Dla tenisistek stołowych zespołu z Tarnobrzega to możliwość rywalizacji z najlepszymi rywalkami z kontynentu. Na początku kwietnia Enea Siarkopol, trenowany przez Zbigniewa Nęcka, spotka się w dwumeczu z TTC Berlin eastside w finale Champions League.

Hang Ying została rozstawiona z nr 2, Elizabeta Samara z 6 i Fu Yu 9. W Montreaux wystąpi również były tenisista stołowa tarnobrzeskiego klubu Ukrainka Margaryta Pesocka. Na liście startowej jest także m.in. Luksemburka chińskiego pochodzenia Ni Xia Lian, która w tym roku skończy 59 lat!

W gronie pingpongistów są byli zawodnicy klubów Lotto Superligi jak urodzony w Chinach reprezentant Słowacji Wang Yang oraz Chorwaci Tomislav Pucar i Andrej Gacina

Losowanie turnieju w Montreux odbędzie się w piątek, 25 lutego o 19:00. Zwycięzcy TOP 16 otrzymają po 10 tysięcy dolarów, a pokonani w finale 6 tys. dol.

Bardzo dobrze w TOP 12 (wcześniej grało po 12 zawodniczek i zawodników) spisywała się LI Qian, która triumfowała w 2009 roku, a 2 była w 2008 i 2010 roku. Legendarny Andrzej Grubba zwyciężył w 1985 roku, zaś 3 miejsce zajął w 1988 i 1990 roku.