Tomasz Szary z MKS-u Czechowice-Dziedzice został pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał kwalifikację rynkową „Prowadzenie procesu szkolenia wstępnego w tenisie stołowym”. Pierwszy egzamin certyfikujący odbył się w poniedziałek.

– Bardzo mi miło, że jako pierwszy mogłem przejść procedurę certyfikacji w Polsce. Okazuje się, że sam proces nie jest tak skomplikowany jak mogłoby się początkowo wydawać – powiedział uradowany Tomasz Szary, trener i jeden z twórców sukcesów MKS-u Czechowice-Dziedzice.

Na czym polega proces walidacji? To w dużym stopniu zbieranie dowodów dotyczących codziennych, zwyczajnych czynności trenerskich, które wykonuje w klubie trener.

– W wielu krajach w różnych branżach popularne staje się tworzenie swojego osobistego portfolio, w którym znajdują się opisane kompetencje i umiejętności, które się nabyło w różny sposób. Myślę, że świetną praktyką dla naszych trenerów byłoby tworzenie swojego pingpongowego portfolio zawierającego dokumenty, zdjęcia i filmy, które mogą się przydać w przyszłości. Takie właśnie, nawykowe zbieranie materiałów znacznie przyspieszy i ułatwi trenerom przejście procedur walidacji – informuje Tomasz Szary.

Egzamin certyfikacyjny składa się z dwóch części – teoretycznej i praktycznej.