– Widocznie w mojej grze nadal jest dużo jakości. Choć prawdę mówiąc nie spodziewałem się tego sukcesu – mówi Tomasz Lewandowski, były Mistrz Polski Seniorów, który w niedzielę wygrał turniej 1. Grand Prix Polski w Nowym Dworze Maz.

Od wielu sezonów Tomasz Lewandowski (Fibrain AZS Politechnika Rzeszów) zalicza się do ścisłej krajowej czołówki. W zawodach GP Polski często był w strefie medalowej, nawet w finale, ale zwycięstw zbyt wielu nie odnosił. Na Mazowszu 35-letni zawodnik pokazał, że jest w bardzo dobrej formie.

– Po raz pierwszy w karierze grałem w Nowym Dworze Maz. i jestem bardzo zadowolony i ze swojej postawy i z samych warunków do rywalizacji, które były bardzo dobre. Zwłaszcza od soboty, bowiem było 9 stołów, pola gry duże, salka treningowa też w porządku – powiedział Tomasz Lewandowski, grający trener rzeszowskiej Politechniki.

W całym turnieju były reprezentant Polski rozegrał 8 meczów, z których wygrał aż 7.

– Zagrałem dobry turniej. Widocznie w mojej grze nadal jest dużo jakości, są umiejętności i doświadczenie. W sobotnich eliminacjach grupowych przegrałem tylko z Michałem Bańkoszem 2:3, ale udało mi się wygrać z obrońcą Michałem Murawskim. Zawsze ciężko idzie mi w pojedynkach z defensorami, więc to zwycięstwo 3:2 bardzo mnie ucieszyło – dodał.

Koncertowo zagrał Tomasz Lewandowski w niedzielę pokonując w 1/8 finału Kamila Nalepę 4:1, w ćwierćfinale kolegę klubowego Piotra Chodorskiego 4:1, w półfinale 4:1 Roberta Florasa i w finale 4:0 Artura Grelę, Młodzieżowego Mistrza Polski.

– Byłem tego dnia zdecydowanie lepszy od moich rywali. Wszystko mi wychodziło w wielu elementach taktyczno-technicznych i to przełożyło się na końcowe zwycięstwo w Grand Prix – przyznał zawodnik, który zdobył wiele medali Mistrzostw Polski w singlu i deblu we wszystkich kategoriach wiekowych.

Wśród kobiet w Nowym Dworze Maz. najlepsza była ubiegłoroczna Mistrzyni Europy Juniorek Anna Węgrzyn (AZS UE Wrocław). W całych zawodach straciła tylko dwa sety, w fazie grupowej z Mają Miklaszewską (GOSRiT Luzino) i w finale z rewelacyjnie grającą w Nowym Dworze Maz., odkryciem turnieju 15-letnią Anną Brzyską (PKS Kolping Jarosław).