Tomasz Lewandowski (AZS Politechnika Rzeszów) i Katarzyna Węgrzyn (KU AZS UE Wrocław) wygrali w Nowym Dworze Mazowieckim 2. Grand Prix Polski seniorów i seniorek w tenisie stołowym.

Finałowe spotkania turnieju, który od piątku rozgrywany był w województwie mazowieckim, były niezwykle emocjonujące. Wśród mężczyzn do decydującej gry awansowali dwaj najwyżej rozstawieni tenisiści stołowi – Robert Floras (TTS Polonia Bytom) i Tomasz Lewandowski (AZS Politechnika Rzeszów). Po wyrównanej grze zwyciężył były indywidualny mistrz kraju w grze pojedynczej z Wałbrzycha 4:3.

W siódmym secie została wyłoniona także najlepsza zawodniczka w rywalizacji seniorek. W finałowej grze Katarzyna Węrzyn (KU AZS UE Wrocław) pokonała rewelacyjnie spisującą się w Nowym Dworze Mazowieckim Ilonę Sztwiertnię (KS Bronowianka Kraków) 4:3. 16-latka reprezentująca klub ze stolicy Małopolski w 2. Grand Prix Polski seniorek wyeliminowała dwie medalistki 88. Indywidualnych Mistrzostw Polski w grze pojedynczej z Białegostoku – Paulinę Krzysiek (MUKS Start Nadarzyn) i Wiktorię Wróbel (MRKS Gdańsk).

Na podium 2. Grand Prix Polski w gronie seniorów stanęli także Artur Grela (KS Gwiazda Bydgoszcz) i Alan Woś (Małe Trójmiasto Rumia), którzy zmagania zakończyli na etapie półfinałów. Wśród kobiet trzecie miejsce przypadło w udziale Wiktorii Wróbel (MRKS Gdańsk) i Annie Węgrzyn (KU AZS UE Wrocław).

Turniej w Nowym Dworze Mazowieckim był ostatnią eliminacją przed 89. Indywidualnymi Mistrzostwami Polski, które w dniach 26-28. marca zostaną rozegrane w Hotelu Arłamów.

Szczegółowe wyniki –> https://www.pzts.pl/wydarzenia/2-grand-prix-polski-seniorow-20-21