W sezonie 2020/21 w pierwszoligowych rozgrywkach wystąpią dwie drużyny Morlin (Ostródzianki) Ostróda. – Naszym celem jest zbudowanie klubu z dużą liczbą dzieci i młodzieży oraz przygotowanie ich do gry na wysokim poziomie – mówi Tomasz Krzeszewski, trener i prezes klubu z Ostródy, który od wielu lat jest selekcjonerem reprezentacji Biało-Czerwonych.

W poprzednim sezonie, w grupie północnej Morliny I zajęły 3 miejsce, a Morliny II 10 miejsce. – Maksymilian Miastowski, który miał być jednym z liderów drugiego zespołu, nie mógł grać przez ponad pół roku ze względu na kontuzję. Stąd tak niska lokata – przyznał szkoleniowiec.

W składzie pierwszej drużyny występowali m.in. Kacper Petaś, Jakub Witkowski oraz Krystian Kawiak, Jakub Klimczewski, a w „dwójce” – Jakub Kużmicz, Mateusz Ufnal, Łukasz Sokołowski, Maksymilian Miastowski, Igor Jankowski i Mateusz Smurzyński. –

– Nastawiamy się na szkolenie, a rozgrywki 1 ligi są bardzo dobrym miejscem na rywalizację na dobrym poziomie. Młodzież ma okazję grać z lepszymi od siebie i rozwijać swoje umiejętności. Zależy nam, aby na co dzień nasi najmłodsi zawodnicy mieli możliwość trenowania w dobrej grupie i uczenia się, na czym polega profesjonalizm, i na zajęciach, i podczas turniejów czy meczów – powiedział Tomasz Krzeszewski.

W poprzednich rozgrywkach młodzież z Ostródy występowała w spotkaniach ligowych razem z doświadczonymi tenisistami stołowymi – Piotrem Chmielem i Tajwańczykiem Hung Tzu Hsiangiem, który wygrał wszystkie swoje 10 pojedynków.

– Od tych starszych zawodników nasza młodzież ma uczyć się właściwych postaw podczas zajęć szkoleniowych i meczów. Nasi najmłodsi widzą jak najlepsi przygotowują się do treningu, jak wygląda ich rozgrzewka, potem właściwe zajęcia. Uczestnictwo w profesjonalnym treningu, zbieranie nawyków – to wszystko zaprocentuje w kolejnych latach – uważa medalista Mistrzostw Europy.

Tomasz Krzeszewski chce mieć w Morlinach Ostróda tenisistów stołowych z tego miasta i okolic oraz regionu, ale też zawodników, którzy w perspektywie mogliby zamieszkać w Ostródzie i tutaj grać oraz trenować, także swych następców.

– Do nowego sezonu zgłosimy 3 lub 4 drużyny, od 1 do 3 ligi. Nasz zawodnik, mieszkaniec Ostródy Kacper Petaś w ubiegłym roku zdobył 3 medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski – w grze podwójnej, mieszanej i turnieju drużynowym. To pokazuje, że idziemy dobrą drogą. Ponadto nasz były zawodnik Bartosz Szarmach dzięki dofinansowaniu z Programu Rozwoju Ośrodków Tenisa Stołowego (PROTS) mógł skupić się tylko na pracy w roli profesjonalnego trenera tenisa stołowego. To ogromna korzyść dla naszego kluba – przyznał Tomasz Krzeszewski.