ZSR Start Zielona Góra wygrał klasyfikację medalową sezonu 2019/2020 wśród osób niepełnosprawnych. Zespół z Ziemi Lubuskiej wywalczył łącznie 14 medali w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych, Drużynowych Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych oraz Indywidualnych Mistrzostwach Polski juniorów Osób Niepełnosprawnych.

Zielonogórzanie w końcowej klasyfikacji klubów wyprzedzili ZSN Start Skierniewice i Start Gorzów Wielkopolski. W najlepszej „dziesiątce” uplasowały się także Bronowianka Kraków, UKS AWF Warszawa, PSSON Start Białystok, IKS Jezioro Tarnobrzeg, RSSiRON Start Radom, SSN Start Łódź i Dziesiątka Nowa Sól. Łącznie medale w tegorocznych imprezach mistrzowskich wywalczyli przedstawiciele 23. klubów.

Kilkanaście dni temu rozegraliśmy ostatnie, zaległe mistrzostwa kraju. W klasyfikacji medalowej pierwsze miejsce zajął zespół ZSR Start Zielona Góra, a najlepszym zawodnikiem został Igor Misztal. Tenisista stołowy ZSR-u Startu Zielona Góra triumfował we wszystkich czterech konkurencjach, w których brał udział – powiedział Andrzej Ochal, główny trener reprezentacji Polski niepełnosprawnych.

Nowy sezon niepełnosprawni tenisiści stołowi rozpoczęli w miniony weekend od 1. Grand Prix Polski Osób Niepełnosprawnych w Gorzowie Wielkopolskim. Kolejne imprezy z tego cyklu odbędą się w Gdańsku (24-25 października) oraz Krakowie (21-22 listopada).