Tenisistki stołowe MKS-u Lucrum Skarbek Tarnowskie Góry zrobiły w sobotę pierwszy krok w kierunku awansu do Ekstraklasy kobiet. Zespół ze Śląska w pierwszym spotkaniu barażowym pokonał we własnej hali ATS East Rent Białystok 7:3. W drugiej parze barażowej, w której mierzą się Bogoria Grodzisk Mazowiecki i Uczelnia Państwowa Zamość, padł w pierwszej odsłonie remis 5:5.

Druga drużyna grupy południowej po rundzie zasadniczej – Lucrum Skarbek Tarnowskie Góry pewnie ograła przed własną publicznością ATS East Rent Białystok 7:3. Jeśli w rewanżu w stolicy Podlasia drużyna z województwa śląskiego wygra cztery pojedynki, to w nowym sezonie zagra w Ekstraklasie.

Po spotkaniu drużyna gości zgłosiła oficjalny protest, którym teraz zajmie się Wydział Rozgrywek PZTS. Zdaniem kapitan ATS East Rent Białystok – Gabrieli Dyszkiewicz, spotkanie odbyło się na hali nie spełniającej wymogów do rozgrywania spotkań na zapleczu Ekstraklasy kobiet.

Sprawa awansu nadal otwarta jest w drugiej parze barażowej. W pierwszym meczu pomiędzy Bogorią Grodzisk Mazowiecki i Uczelnią Państwową padł remis 5:5. W drużynie z Lubelszczyzny kapitalnie zagrały Anna Brzyska i Klaudia Kusińska, które w grodziskiej hali przy ulicy Westfala zapisały przy swoich nazwiskach komplety indywidualnych zwycięstw. Rewanżowe starcie pomiędzy tymi klubami odbędzie się w najbliższą niedzielę.

W sobotę rozegrano także spotkania barażowe o utrzymanie w 1. lidze kobiet. W Gnieźnie miejscowa Stella Niechan pokonała Bronowiankę Kraków II 6:4, a w Gliwicach tamtejszy KTS odniósł przekonywujące zwycięstwo nad Dwójką Rawa Mazowiecka 8:2.

W pierwszą sobotę czerwca odbył się także pierwszy z dwóch pojedynków barażowych o utrzymanie na zapleczu LOTTO Superligi. Morliny Ostróda II zremisowały w nim z KU AZS Politechniką Rzeszów II 5:5.