Zwycięstwem Szymona Kolasy zakończył się kolejny turniej kontrolny podczas zgrupowania reprezentacji Polski juniorów. Drugie miejsce zajął Patryk Bielecki, a trzecie Dawid Michna.

– Szymon jest jednym z liderów naszej juniorskiej kadry. Podczas gdańskiego turnieju udowodnił, że jest w wysokiej dyspozycji – informuje Patryk Jendrzejewski, trener reprezentacji Polski do lat 18.

W finale zawodów Szymon Kolasa pokonał Patryka Bieleckiego 3:0. Trzecie miejsce w turnieju zajął Dawid Michna, który w swoim ostatnim pojedynku wygrał z Michałem Gawlasem 3:1. Kolejne miejsca zajęli Patryk Dziuba, Jakub Stecyszyn, Piotr Michalski i Alan Kulczycki.

Tym razem w czołowej „ósemce” zabrakło miejsca dla triumfatora dwóch poprzednich turniejów – Patryka Pyśka. Zawodnik Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki podczas zawodów w Gdańsku został sklasyfikowany na 13. pozycji. – Poziom całej grupy jest bardzo wyrównany. Wszystko zależy od dyspozycji dnia. Każdy wynik jest możliwy – dodaje Jendrzejewski.

Zgrupowanie w Gdańsku zakończyło cykl wakacyjnych obóz reprezentacji Polski juniorów. Od października nasza kadra do lat 18 planuje co miesiąc spotykać się na tygodniowych obozach w Gdańsku, Jarosławiu i Zielonej Górze.