27-letni szwedzki tenisista stołowy Mattias Karlsson, od niedawna pod nazwiskiem Falck, wygrywa mecz za meczem w turnieju ITTF World Tour w Sztokholmie. Wyeliminował już m.in. zajmującego czwarte miejsce w światowym rankingu Chińczyka Lin Gaoyuana.

Karlsson przyjął nazwisko swojej żony Julii Falck, uroczystość odbyła się latem na Malediwach. Niedługo później wraz z Kristianem Karlssonem (nie są braćmi) zostali wicemistrzami Europy w grze podwójnej w Alicante.
Wcześniej Falck (Karlsson) zdobył kilka medali ME, m.in. srebrny (2012) i brązowe (2015, 2016) w deblu oraz srebro (2016) w mikście z Matildą Ekholm.
Z powodzeniem pingpongista Halmstad BTK występuje w silnie obsadzonych zawodach Swedish Open. Po zwycięstwie nad jednym z faworytów Lin Gaoyuanem 4:2, a półfinał zmierzy się z… Kristianem Karlssonem. Wcześniej wyeliminował innego rodaka Antona Kallberga 4:3.
Falck zagra także w niedzielnym finale debla, w parze z Karlssonem. Ich rywalami będą Tajwańczycy Liao Cheng-Ting i Lin Yun-Ju. W ćwierćfinale Szwedzi pokonali 3:1 rozstawionych z „jedynką” reprezentantów Hongkongu Ho Kwan Kita (kiedyś grał w Dojlidach Białystok) i Wong Chun Tinga (Dekorglass Działdowo).
Polscy tenisiści stołowi odpadli w eliminacjach ITTF World Tour w Sztokholmie, choć np. Jakub Dyjas pokonał mistrza świata juniorów Chińczyka Xue Feia.