Miłą niespodziankę sprawił debel naszych kadetek: Ilona Sztwiertnia i Wiktoria Wróbel. Polki wygrały w pięciu setach z wyżej rozstawionymi: Anną Hursey i Heleną Sommerovą. O godzinie 16:00 zagrają o awans do półfinału i strefę medalową!

Spotkanie było bardzo zacięte, ale od wygranej partii rozpoczęły nasze kadetki (12:10). Kolejny set dla walijsko-czeskiego duetu. Trzecia odsłona padła łupem Polek i tym samym biało-czerwone objęły prowadzenie 2:1. Hursey i Sommerova nie składały jednak broni i wyrównały stan meczu. Ostatni set należał jednak do naszych zawodniczek i wyeliminowanie rozstawionych z nr 4 w turnieju rywalek stało się faktem.

Sztwiertnia i Wróbel zagrają o półfinał i strefę medalową o godz. 16:00. Na przeciwko nich staną Fiona Elvira Rad i Jana Riera. Hiszpanki wygrały w 1/8 finału z Niemkami: Annettą Kaufmann i Naomi Pranjkovic 3:2 [-6, 8, 4, -4, 9].

WYNIK

1/8 finału turnieju gry podwójnej kadetek

??????? Anna Hursey/Helena Sommerova (4) ?? – Ilona Sztwiertnia/Wiktoria Wróbel (14) 2:3 [10:12, 11:7, 4:11, 11:5, 9:11]