Kilka dni temu Mistrz Polski Sokołów S.A. Jarosław wygrał pierwszy mecz w tym sezonie Lotto Superligi, pokonując lidera Energę-Manekin Toruń 3:2. Drużyna z Jarosławia wygrywa nieprzerwanie z torunianami już od 7 lat.

Mistrzowie Lotto Superligi przerwali serię zwycięstw zawodników Energi-Manekina, którzy pozostali liderem. Znakomicie grał lider klubu z Podkarpacia Kou Lei, który wygrał obie gry singlowe. Decydując punkt zdobył debel Paweł Chmiel/Patryk Zatówka.

Podopieczni trenera-menedżera wygrali już 11 meczów z rzędu z Toruniem. To chyba najdłuższa taka passa pomiędzy klubami grającymi w polskiej elicie.

W sezonie 2019/20 drużyna z Jarosławia wygrała Toruniu 3:1, a do rewanżu nie doszło z powodu pandemii koronawirusa. Sezon wcześniej Mistrzowie Polski wygrali u siebie 3:1 i na wyjeździe 3:0.

W rozgrywkach 2017/18 ekipa z Torunia grała w 1 lidze, a sezon wcześniej jarosławianie zwyciężyli z torunianami 2-krotnie po 3:0.

W sezonie 2015/16 Toruń przegrał z Jarosławiem 2:3 i 0:3, a pierwszej rundzie 2014/15 Kolping Frac (dziś Jarosław) wygrał 3:1. Potem nastąpił podział na grupy, dlatego nie odbył się rewanż.

Natomiast w rywalizacji w sezonie 2013/14 tenisiści stołowi z Podkarpacia zwyciężyli 3:1 w swojej hali i 3:0 na wyjeździe.

Jedynej porażki doznali na początku kwietnia 2013 roku. Wtedy w meczu beniaminków torunianie pokonali 3:2 PKS Kolping Frac Jarosław, który miał już zapewnione miejsce na podium rozgrywek. Faworyzowani goście prowadzili już 2:0, później pojedynek przegrał Białorusin Witalij Niechwedowicz, zaś Wang Zeng Yi doznał kontuzji i nie dokończył potyczki z juniorem Wangiem Chenem. W decydującej konfrontacji 17-letni Jakub Dyjas okazał się lepszy od Czecha Marka Klaska.

Pierwszy mecz w Lotto Superlidze odbył się 1 grudnia 2012 roku. Jarosławianie wygrali 3:1, a o sukcesie gospodarzy przesądził wówczas Wang Zeng Yi, który wygrał z Jakubem Dyjasem 3:0 i Wang Chenem 3:1. Z kolei Marek Klasek wygrał z Konradem Kulpą 3:0. Jedyny punkt dla gości zdobył Wang Chen po zwycięstwie z Witalijem Niechwedowiczem 3:0.