Trzecie miejsce po 16. kolejkach zajmuje w tabeli niemieckiej Bundesligi zespół Jakuba Dyjasa – Liebherr Ochsenhausen. Drużyna Polaka w drugiej części 2019 roku wygrała dwanaście spotkań. Liderem rozgrywek jest 1. FC Saarbrücken-TT.

Jakub Dyjas jest obok Hugo Calderano i Simona Gauzy jednym z liderów drużyny z Ochsenhausen. Polak wygrał dotychczas 10 z 14 pojedynków. Były brązowy medalista mistrzostw Europy seniorów w grze pojedynczej w niemieckiej Bundeslidze pokonał m.in. Wanga Xi 3:2, dobrze znanego z występów w LOTTO Superlidze Shang Kuna 3:0, Omara Assara 3:2, Ovidiu Ionescu 3:0 czy Viktora Brodda 3:1.

W rankingu indywidualnym jeden z liderów reprezentacji Polski zajmuje dziesiąte miejsce. Przewodzi w tej klasyfikacji aktualny wicemistrz świata w grze pojedynczej – Mattias Falck (Werder Bremen), który wygrał 18 z 25 pojedynków. Kolejne pozycje na liście najlepiej punktujących zawodników w Bunedslidze zajmują Shang Kun (1. FC Saarbrücken-TT), Benedikt Duda (TTC Schwalbe Bergneustadt) i Tiago Apolonia (TTC Neu-Ulm).

Przed startem sezonu niemiecka Bundesliga została powiększona do dwunastu drużyn. „Dziką kartę” na występy w najwyższej lidze u naszych zachodnich sąsiadów otrzymał TTC Neu-Ulm.

Rozgrywki w Niemczech zostaną wznowione 10. stycznia 2020 roku. Wcześniej, bo 4. stycznia odbędzie się turniej finałowy Pucharu Niemiec, w którym m.in. wystąpi drużyna Jakuba Dyjasa – Liebherr Ochsenhausen.