W poniedziałek (6. kwietnia) odbędzie się tradycyjny Światowy Dzień Tenisa Stołowego. W tym roku przez pandemię koronawirusa COVID-19 ten wyjątkowy dzień dla naszej dyscypliny sportu będziemy jednak celebrować w naszych domach.

Międzynarodowa Federacja Tenisa Stołowego na swoich kanałach na YouTubie i Facebooku (program transmisji dostępny jest na stronie ITTF) będzie przez 24 godziny transmitować najważniejsze spotkania w dziejach tenisa stołowego. Fani zobaczą m.in. finał mistrzostw świata z 2003 roku, w którym Werner Schlager zmierzył się z Joo Sae Hyukiem.

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, Międzynarodowa Federacja Tenisa Stołowego przygotowała też wyjątkową zabawę. Podczas 24-godzinowej audycji na ekranach pojawią się cztery ukryte „pisanki”. Nie są to jednak zwykłe „pisanki”, ale cztery oryginalne naklejki z wizerunkami graczy (Ma Long, Liu Shiwen, Hugo Calderano i Miu Hirano).

Na czym polega konkurs? Należy zebrać jak najwięcej naklejek, udostępniając je na Instagramie i oznaczając @ittfworld oraz używając hashtagu #UltimateWTTD. Spośród uczestników zabawy ITTF wylosuje nagrody specjalne.

W przerwach między meczami zostaną wyemitowane specjalne materiały zrealizowane przez fundację ITTF (m.in. dokument o Hugo Calderano).