Aleksandra Falarz, Paulina Knyszewska i Katarzyna Galus awansowały do turnieju głównego ITTF Premium Junior Circuit Swedish Junior Open, rozgrywanego w Orebro. Reprezentantki Polski następnie przegrały jednak mecze 1. rundy i zakończyły udział w rywalizacji indywidualnej. Zarówno Aleksandra Falarz, jak i Paulina Knyszewska wygrały komplet gier kwalifikacyjnych i uzyskały awans do turnieju głównego z 1. miejsc w odpowiednich grupach.

Falarz w rywalizacji grupowej nie straciła choćby jednego seta, pokonując po 3:0 kolejno: Egipcjankę Riman Hesham, Brazylijkę Brunę Takanashi oraz Finkę Annę-Sofię Erkheikki. Dwa pięciosetowe pojedynki stoczyła w grupie Knyszewska, wygrywając z Dunką Nicoline Koefoed oraz Wenezuelką Winberly Montero. W ostatniej grze krakowianka zwyciężyła bez straty seta Egipcjankę Farah Abdelaal.

Jedną przegraną w grupie kwalifikacyjnej – przeciwko Laurze Ramirez z Hiszpanii – odnotowała Katarzyna Galus. W pozostałych występach zawodniczka LUKS Skrzyszów już wygrywała, dzięki czemu uzyskała awans z 2. miejsca w grupie. Galus pokonała 3:0 Egipcjankę Shahd Kamal, a jednego seta straciła w pojedynku z Norweżką Rebekką Carslen.

W turnieju głównym najbliższa awansu do 2. rundy była Paulina Knyszewska, rozstawiona z numerem 12, która za rywalkę miała Holenderkę Angelique Gertenbach (nr 26). Obie zawodniczki stoczyły siedem setów, a łupem reprezentantki Polski padały partie numer: 3, 4 oraz 6.

Od zwycięstwa w pierwszym secie występ w 1. rundzie turnieju głównego rozpoczęła Aleksandra Falarz (nr 20), rywalizująca z turniejową „dziewiątką”, Brazylijką Leticią Nakadą. Kolejne odsłony ich meczu miały równie wyrównany przebieg, ale ostatecznie to rywalka Polki wygrała w stosunku 4:2 w setach. Choćby seta Katarzynie Galus (nr 18) nie oddała natomiast Japonka Yuko Kato (nr 11).

Wyniki turnieju gry pojedynczej Swedish Junior Open dziewcząt:

1. runda (1/16 finału):
Leticia Nakada (Brazylia) – Aleksandra Falarz 4:2 (13:15, 13:11, 11:9, 11:9, 3:11, 11:4)
Katarzyna Galus – Yuko Kato (Japonia) 0:4 (8:11, 8:11, 9:11, 6:11)
Angelique Gertenbach (Holandia) – Paulina Knyszewska 4:3 (11:3, 11:8, 5:11, 5:11, 11:4, 7:11, 11:8)

Kwalifikacje – gry w grupach:
Aleksandra Falarz – Riman Hesham (Egipt) 3:0 (11:5, 11:3, 11:3)
Bruna Takahashi (Brazylia) – Aleksandra Falarz 0:3 (6:11, 7:11, 5:11)
Aleksandra Falarz – Anna-Sofia Erkheikki (Finlandia) 3:0 (11:5, 11:4, 11:7)
Paulina Knyszewska – Nicoline Koefoed (Dania) 3:2 (11:7, 10:12, 11:7, 10:12, 12:10)
Paulina Knyszewska – Winberly Montero (Wenezuela) 3:2 (7:11, 9:11, 11:7, 11:5, 11:4)
Paulina Knyszewska – Farah Abdelaal (Egipt) 3:0 (11:9, 11:9, 11:3)
Katarzyna Galus – Shahd Kamal (Egipt) 3:0 (11:6, 11:5, 11:3)
Laura Ramirez (Hiszpania) – Katarzyna Galus 3:2 (8:11, 10:12, 13:11, 11:7, 12:10)
Katarzyna Galus – Rebekka Carlsen (Norwegia) 3:1 (11:9, 11:3, 8:11, 17:15)