Tenisiści stołowi KST Energa-Manekin Toruń w meczu otwierającym 10. kolejkę Wschodzący Białystok Superligi pokonali na wyjeździe 3:1 ZKS Palmiarnię Zielona Góra. Dwie wygrane na konto gości zapisał Konrad Kulpa, a trzeci punkt dołożył debiutujący na najwyższym szczeblu rozgrywek, mający niespełna 16 lat, Tomasz Kotowski. Poniedziałkowe spotkanie rozpoczęło się od pewnego zwycięstwa Mateusza Gołębiowskiego nad grającym trenerem torunian, Grzegorzem Adamiakiem. Bliski wygranej niedawny triumfator 2. Grand Prix Polski Seniorów w Zawierciu był także w drugim występie – przeciwko Kulpie. Gołębiowski nie wykorzstał dwóch piłek meczowych, od stanu 10:8 w piątym secie przegrywając cztery kolejne akcje i cały mecz 2:3.

Kilkadziesiąt minut wcześniej Kulpa, młodzieżowy mistrz Polski, również w pięciu setach pokonał 11-krotnego indywidualnego mistrza kraju w grze pojedynczej, Lucjana Błaszczyka.

Trzeci punkt w dorobku gości padł łupem debiutującego we Wschodzący Białystok Superlidze, Tomasza Kotowskiego. Mistrz Polski w kategorii wiekowej kadetów w Zielonej Górze okazał się lepszy od Daniela Bąka, zwyciężając w czterech setach. Przypomnijmy, że nie dalej jak w ostatni weekend stycznia młody torunianin po raz pierwszy w karierze dotarł do finału 2. Grand Prix Polski Juniorów, rozgrywanego w Bilczy – uległ w nim w siedmiu setach Patrykowi Zatówce z ASTS Olimpii-Unii Grudziądz.

Wygrana za trzy punkty w Zielonej Górze nie pozwoliła torunianom opuścić ostatniej pozycji w tabeli, jednak dzięki niej Energa-Manekin traci już tylko jeden punkt do Palmiarnii, zajmującej 9. lokatę.

ZKS Palmiarnia Zielona Góra – KST Energa-Manekin Toruń 1:3
Mateusz Gołębiowski – Grzegorz Adamiak 3:0 (11:7, 11:7, 11:5)
Lucjan Błaszczyk – Konrad Kulpa 2:3 (12:14, 12:10, 7:11, 11:7, 5:11)
Daniel Bąk – Tomasz Kotowski 1:3 (12:10, 10:12, 11:13, 7:11)
Mateusz Gołębiowski – Konrad Kulpa 2:3 (7:11, 14:12, 12:10, 7:11, 10:12)