W 2008 roku w Warszawie wygrali zawody Polish Open w grze podwójnej, teraz staną naprzeciw siebie w meczu Wschodzący Białystok Superligi. Wang Zeng Yi i Lucjan Błaszczyk, liderzy odpowiednio: Kolpingu Frac Jarosław i Palmiarni Zielona Góra, będą głównymi postaciami zaległej potyczki 3. kolejki gier, która zostanie rozegrana we wtorek. Wang i Błaszczyk, oprócz udanych występów indywidualnych, przez lata stanowili znakomitą parę deblową, poza sukcesami w turniejach World Tour zdobywając także medale mistrzostw Europy. Teraz przyjdzie im zmierzyć się w jarosławskiej hali.

W trwających rozgrywkach ligowych lepiej spisuje się Wang Zeng Yi – lider Kolpinga w rankingu najlepiej punktujących graczy Superligi zajmuje 9. miejsce, z 9 zwycięstwami na koncie. Starszy i bardziej doświadczony Błaszczyk w tej samej klasyfikacji zajmuje 15. pozycję. Jedenastokrotny indywidualny mistrz kraju wygrał pięć z jedenastu rozegranych spotkań.

Oprócz popularnego „Wandżiego” i Błaszczyka we wtorkowym spotkaniu zagrają także Jewgienin Szczetinin i Witalij Niechwedowicz (obaj po stronie gospodarzy) oraz Daniel Bąk i Mateusz Gołębiowski (Palmiarnia). Jednym i drugim towarzyszom zupełnie odmienne nastroje.

Podopiecznym trenera Kamila Dziukiewicza motywacji brakować nie powinno po tym, jak w zeszłym tygodniu pokonali w derbowym starciu SPAR Extramarket.pl AZS Politechnikę Rzeszów i po raz pierwszy w historii klubu awansowali na fotel lidera najwyższej klasy rozgrywkowej w kraju.

Palmiarnia z kolei do wtorkowej potyczki przystąpi z marszu, poprzedni mecz rozgrywając zaledwie dzień wcześniej – również ze wspomnianą Politechniką. Zielonogórzanie w Rzeszowie jednak nie zdobyli punktu i na ten moment zajmują 9. miejsce w tabeli Superligi, mając na koncie dwa zwycięstwa.

Z jarosławskiej hali prowadzona będzie internetowa transmisja „na żywo”, za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej Superligi – dostępna od godziny 18:00, po kliknięciu tutaj.