Aż 82 dni czekali kibice Carbo-Koks TTS Polonii Bytom na pierwsze zwycięstwo za trzy punkty we Wschodzący Białystok Superlidze. W spotkaniu 6. kolejki drużyna ze Śląska, głównie dzięki dwóm wygranym Jakuba Kosowskiego, pokonała w Lęborku 3:1 Poltarex Pogoń. Jedyny Polak w pierwszym składzie Polonii zanotował pierwszy komplet punktów w bieżącej kampanii. Najpierw pokonał Marka Prądzińskiego 3:0, a dwa sety w tej grze zakończyły się tylko dwoma punktami przewagi. W drugim występie, w czterech partiach, uporał się z liderem gospodarzy, Bartoszem Suchem.

– Ten pojedynek mógł podobać się kibicom, było wiele kontratopspinowych wymian. Znamy się bardzo dobrze, więc i tym razem decydowały małe rzeczy – komentował po zakończeniu spotkania Kosowski. – Wyrównałem rachunki z Bartkiem w tym sezonie, ponieważ wcześniej przegrałem z nim w półfinale I Grand Prix Polski Seniorów.

Cenny punkt przyjezdnym dał Radek Mrkvicka, który zwyciężył 3:1 Jakuba Perka, wyprowadzając gości na prowadzenie 2:1. Mrkvicka odniósł drugą wygraną w szóstym pojedynku w sezonie, Perek po tej grze legitymuje się rekordem trzech zwycięstw i pięciu porażek.

Trudno przeciwko Polonii grało się Bartoszowi Suchowi. Lider lęborczan sukcesem otworzył całe spotkanie, pokonując 3:2 Tomasa Konecnego. Polak przegrywał co prawda 1:2, ale czwartego i piątego seta na swoją korzyść rozstrzygnął już zdecydowanie. W starciu z Kosowskim łącznie okazał się słabszy o dwie piłeczki. Such w czterech pojedynkach w ciągu ostatnich siedmiu dni poniósł trzy porażki, a jego skuteczność w rozgrywkach to obecnie 50 procent (6-6). Kosowski z kolei podreperował bilans, który na ten moment wynosi 4-6.

– Cała drużyna i klub czują dużą ulgę po tej wygranej. Czekaliśmy na ten moment przełamania – tym bardziej, że blisko niego byliśmy już w poprzednim meczu z Jarosławiem, w którym zabrakło trochę szczęścia. Cieszę się, że postawiłem kropkę nad „i” w tym spotkaniu, bo myślę, że wreszcie zrobiłem swoje. Czuję się coraz pewniej przy stole, a moja forma zwyżkuje. Aktualnie oceniam ją na dziewieć w dziesięciostopniowej skali – zakończył Kosowski.

Poltarex Pogoń Lębork – Carbo-Koks TTS Polonia Bytom 1:3
Bartosz Such – Tomas Konecny 3:2 (9:11, 11:8, 13:15, 11:7, 11:5)
Marek Prądziński – Jakub Kosowski 0:3 (5:11, 10:12, 9:11)
Jakub Perek – Radek Mrkvicka 1:3 (9:11, 11:6, 12:14, 8:11)
Bartosz Such – Jakub Kosowski 1:3 (9:11, 11:7, 12:14, 9:11)