Tenisiści stołowi Poltarex Pogoń Lębork przegrali we własnej hali z ASTS Olimpia-Unia Grudziądz 0:3 w meczu 13. kolejki Wschodzący Białystok Superligi. Wydarzeniem wieczoru było zwycięstwo niespełna 17-letniego Patryka Zatówki nad jednym z najskuteczniejszych zawodników ligi, Bartoszem Suchem. Zespół prowadzony przez Piotra Szafranka pnownie wystąpił bez Tajwańczyka Huanga Sheng-Shenga. Azjatę w barwach Olimpii-Unii zastąpił Patryk Zatówka. Dla nastoletniego reprezentanta Polski, który kilkanaście dni temu wywalczył kwalifikację na 2. Letnie Igrzyska Olimpijskie Młodzieży, była to już druga w bieżącym sezonie szansa zaprezentowania umiejętności w najwyższej lidze tenisa stołowego w Polsce.

Szkoleniowiec grudziądzan posłał do boju Zatówkę już w pierwszej partii dnia. Niespełna 17-letni pingpongista zmierzył się z największą gwiazdą Poltarex Pogoni, Bartoszem Suchem. Już pierwszy set pokazał, że dla byłego indywidualnego mistrza Polski w grze pojedynczej nie będzie to łatwa potyczka. Zatówka zagrał odważnie i set otwarcia wygrał na przewagi – w stosunku 13:11. Kolejne dwie partie to dominacja doświadczonego Sucha, który tym samym objął prowadzenie 2:1. Reprezentant Olimpii-Unii nie zamierzał się jednak poddawać i zdołał doprowadzić do tie-breaka, a w nim, po zaciętej i wyrównanej końcówce, zwyciężył 15:13 i wyprowadził zespół mistrzów kraju na prowadzenie w meczu.

Goście z Grudziądza poszli za ciosem i już w kolejnej grze podwyższyli prowadzenie. Patryk Chojnowski w trzech setach uporał się z leworęcznym Jakubem Perkiem. Do historii z pewnością przejdzie drugi set tej konfrontacji, którego w stosunku 22:20 zwyciężył mistrz paraolimpijski z Londynu.

Triumf Olimpii-Unii w Lęborku przypieczętował Tomislav Kolarek. Reprezentant Chorwacji pokonał w czterech setach Marka Prądzińskiego, odnosząc tym samym 9. zwycięstwo w sezonie. Dla gracza Poltarex Pogoni była to z kolei już 15. porażka w tegorocznych rozgrywkach.

Poltarex Pogoń Lębork – ASTS Olimpia-Unia Grudziądz 0:3
Bartosz Such – Patryk Zatówka 2:3 (11:13, 11:7, 11:5, 7:11, 13:15)
Jakub Perek – Patryk Chojnowski 0:3 (7:11, 20:22, 4:11)
Marek Prądziński – Tomislav Kolarek 1:3 (11:13, 6:11, 11:7, 6:11)