Poltarex Pogoń Lębork pozostaje jedyną drużyną we Wschodzący Białystok Superlidze, która nie odniosła w tym sezonie zwycięstwa. W poniedziałkowy wieczór beniaminek uległ w meczu 5. kolejki ekipie Condohotels Morliny Ostróda 1:3. Goście z Warmii i Mazur triumf w Lęborku zawdzięczają wyrównanej grze wszystkich zawodników. Każdy z podopiecznych Tomasza Krzeszewskiego w starciu z Poltarex Pogonią zdobył po jednym „oczku”. Jako pierwszy „marsz” po ligowe zwycięstwo rozpoczął Amalraj Anthony. Reprezentant Indii w pojedynku „otwarcia” ograł lidera miejscowych – Bartosza Sucha 3:1. Prowadzenie ostródzian w kolejnej grze mógł powiększyć Paweł Płatonow, jednak Białorusin uległ Jakubowi Perkowi 2:3, mimo że prowadził już 2:0. Co nie udało się Płatonowowi, udało się Karolowi Szarmachowi. Jedyny Polak w talii Krzeszewskiego w konfrontacji „trójek” ograł Marka Prądzińskiego 3:2. Wyjazdowe zwycięstwo Condohotels Morliny przypieczętował Płatonow, który okazał się lepszy od Sucha.

Tenisiści stołowi Poltarex Pogoni Lębork przegrali w poniedziałek piąte spotkanie w sezonie. Tym razem w ekipie Wojciecha Potrykusa zawiódł Bartosz Such, który dotychczas był zdecydowanym liderem beniaminka. Aktualny bilans byłego indywidualnego mistrza Polski to pięć zwycięstw i pięć porażek.

– Mecz był bardzo zacięty, zresztą jak każdy dotychczas. Cieszymy się ze zwycięstwa na trudnym terenie – mówił po spotkaniu trener gości, Tomasz Krzeszewski. Szkoleniowiec gości przyznał jednak, że po porażce Pawła Płatonowa z Jakubem Perkiem w jego głowie pojawiło się zwątpienie w końcowy sukces. – Powiem szczerze, że do połowy drugiej gry wszystko układało się nam znakomicie. Na początek Anthony po dobrej grze ograł Bartosza Sucha, a następnie Paweł prowadził 2:0 z Kubą Perkiem. W trzecim secie przy stanie 10:8 w jego grę wkradły się błędy i przegrał. Ta partia mocno się odbiła na jego psychice i ostatecznie przegrał całe spotkanie 2:3. Muszę przyznać, że pomyślałem sobie wtedy, że możemy to spotkanie przegrać – dodał były olimpijczyk.

Wygrywając w Lęborku za trzy punkty pingpongiści z Ostródy znacznie poprawili dorobek punktowy. Po pięciu kolejkach zespół prowadzony przez Tomasza Krzeszewskiego ma na swoim koncie dziewięć „oczek” i zajmuje czwarte miejsce w tabeli. Lęborczanie, z dorobkiem trzech punktów, nadal plasują się na ósmej pozycji.

Poltarex Pogoń Lębork – Condohotels Morliny Ostróda 1:3
Bartosz Such – Amalraj Anthony 1:3 (9:11, 11:7, 8:11, 9:11)
Jakub Perek – Paweł Płatonow 3:2 (10:12, 9:11, 12:10, 11:7, 11:3)
Marek Prądziński – Karol Szarmach 2:3 (2:11, 11:5, 5:11, 11:8, 6:11)
Bartosz Such – Paweł Płatonow 1:3 (6:11, 9:11, 11:6, 8:11)