Trzy spotkania 8. kolejki rozgrywek Wschodzący Białystok Superligi zostały zaplanowane na wtorek. W najciekawiej zapowiadającym się pojedynku Olimpia-Unia Grudziądz zmierzy się z Dartom Bogorią Grodzisk Mazowiecki. Dodatkowo Carbo-Koks TTS Polonia Bytom zagra z Energa-Manekinem Toruń, a Poltarex Pogoń Lębork podejmie Dekorglass Działdowo. Starcie Olimpii-Unii z Bogorią to szlagier tej kolejki rozgrywek. Obie ekipy jak dotąd rozegrały siedem spotkań, przegrywając po jednym i sąsiadują w tabeli Superligi. Wyżej, na trzecim miejscu, jest ekipa gospodarzy wtorkowej potyczki, która częściej zgarniała komplet punktów i ma ich na koncie 17 – o dwa więcej od grodziszczan.

Kolejne dwie sąsiadujące ze sobą drużyny to Polonia i Energa-Manekin (odpowiednio: 7. i 8. lokata). Zarówno jedni, jak i drudzy w 7. kolejce Superligi wygrali bardzo ważne, zacięte spotkania – torunianie, z debiutującym w Superlidze, Marcinem Marchlewskim w składzie, pokonali 3:2 u siebie Poltarex Pogoń Lębork, a bytomianie dosłownie „wyszarpali” zwycięstwo na wyjeździe, w takim samym stosunku wygrywając z Palmiarnią Zielona Góra.

Nadzieje na pierwsze ligowe zwycięstwo mają pingpongiści z Lęborka. Poltarex Pogoń co prawda ma na koncie 4 punkty, ale wszystkie one zostały wywalczone po porażkach w stosunku 2:3. We wtorek przeciwnikami lęborczan będzie bardzo dobrze radzący sobie w Superlidze, beniaminek z Działdowa, mający w szeregach m.in. znajdującego się w znakomitej dyspozycji, Czecha Jiriego Vrablika.

Rozkład gier 8. kolejki Superligi:

SPAR Extramarket.pl AZS Politechnika Rzeszów – Palmiarnia Zielona Góra 3:1

Olimpia-Unia Grudziądz – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki (wtorek, godz. 18:00)

Carbo-Koks Polonia Bytom – Energa-Manekin Toruń (wtorek, godz. 18:00)

Poltarex Pogoń Lębork – Dekorglass Działdowo (wtorek, godz. 18:00)

Kolping Frac Jarosław – Condohotels Morliny Ostróda (środa, godz. 19:00 – internetowa transmisja „na żywo”)