W lutym na dobre rozkręcają się rozgrywki Wschodzący Białystok Superligi. Zmagania w 10. kolejce zainauguruje pojedynek Palmiarni Zielona Góra z Energą-Manekin Toruń. Starcie dwóch ekip występujących w krajowym składzie odbędzie się w poniedziałek. Przed drugą kolejką rundy rewanżowej zielonogórzanie i torunianie znajdują się w strefie spadkowej. Zespół z Grodu Kopernika ma jednak większe problemy. Wydział Rozgrywek Polskiego Związku Tenisa Stołowego zweryfikował aż cztery spotkania na niekorzyść Energa-Manekin, gdyż w jej barwach występował Tajwańczyk Wu Chih-Chi, który z powodu występów w lidze chińskiej nie był uprawniony do gry we Wschodzący Białystok Superlidze. Kłopoty w Toruniu na pewno nie przeszkadzają ekipie z Ziemi Lubuskiej, która aby myśleć o pozostaniu w elicie na kolejny sezon musi starcie z torunianami wygrać. Bezpośrednią transmisję z poniedziałkowego starcia w Zielonej Górze będzie można zobaczyć na stronie www.superliga.com.pl (początek o godz. 18:30).

Beniaminek ligi – Poltarex Pogoń Lębork i aktualny wicemistrz kraju – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki zmierzą się we wtorkowy wieczór w Lęborku. W pierwszej konfrontacji tych ekip, lepsi okazali się podopieczni Tomasza Redzimskiego, zwyciężając 3:2. Warto jednak odnotować, że w tamtym spotkaniu szkoleniowiec finalisty pucharu ETTU z minionego sezonu nie mógł skorzystać ze swoich wszystkich zawodników i na „trójce” musiał wystawić debiutanta – Jakuba Benzefa.

Emocji nie powinno zabraknąć w Bytomiu. Będąca ostatnio na fali wznoszącej – Carbo-Koks Polonia podejmie Condhotels Morliny Ostróda. Podopieczni Michała Napierały wygrali pierwszy w tym roku mecz ze SPAR Extramarket.pl AZS Politechniką Rzeszów 3:1 oraz awansowali do finału Pucharu Polski i w starciu z ekipą z Warmii i Mazur z pewnością będą chcieli podtrzymać zwycięską passę. Ozdobami bytomsko-ostródzkiej konfrontacji powinny być pojedynki liderów gospodarzy – Jakuba Kosowskiego i Tomasza Konecnego z Pavlem Platonovem, który w pierwszej części starcia tych dwóch ekip zdobył komplet punktów.

We wtorek czeka nas jeszcze jedno spotkanie. W Grudziądzu tamtejsza Olimpia-Unia podejmie SPAR Extramarket.pl AZS Politechnikę Rzeszów. Podopieczni Piotra Szafranka to aktualnie trzecia siła ligi. Dwie pozycje niżej sklasyfikowani są rzeszowianie, którzy mają na swoim koncie tylko jeden pojedynek mniej wygrany od grudziądzan. Mistrzowie kraju jeszcze w tym roku nie mieli okazji zaprezentować swoich umiejętności, gdyż ich wyjazdowy mecz z Energą-Manekin Toruń został przełożony na 27. lutego. Inżynierowie ze stolicy Podkarpacia z kolei mają już na swoim koncie w 2014 roku jedną porażkę.

Dziesiątą serię zakończy spotkanie Dekorglassu Działdowo z Kolpingiem Frac Jarosław. W pierwszej rundzie zwycięstwo 3:0 zanotowali podopieczni Kamila Dziukiewicza. Mecz był jednak bardzo wyrównany, a o jego losach decydowały końcówki setów. Przy dobrej grze Jiri Vrablika, działdowianie mogą się pokusić o wywalczenie punktów w konfrontacji z wciąż jeszcze aktualnymi brązowymi medalistami drużynowych mistrzostw Polski. Bezpośrednia transmisja z Działdowa w środę o godzinie 18:30 (na stronie www.superliga.com.pl).

Plan gier 10. kolejki:

Palmiarnia Zielona Góra – Energa-Manekin Toruń (poniedziałek, godz. 18:30 – live internet)
Poltarex Pogoń Lębork – Dartom Bogoria Grodzisk Maz. (wtorek, godz. 18:00)
Carbo-Koks Polonia Bytom – Condohotels Morliny Ostróda (wtorek, godz. 18:00)
Olimpia-Unia Grudziądz – SPAR Extramarket.pl AZS Politechnika Rzeszów (wtorek, godz. 18:00)
Dekorglass Działdowo – Kolping Frac Jarosław (środa, godz. 18:30 – live internet)