Kolejną mocną dawkę emocji zafundowali własnym kibicom tenisiści stołowi SPAR Extramarket.pl AZS Politechniki Rzeszów. „Akademicy” wygrali czwarty mecz we Wschodzący Białystok Superlidze – z Dekorglassem Działdowo – ponownie w stosunku 3:2. W pojedynku otwarcia aktualny wicemistrz Polski w grze pojedynczej pokonał 3:1 Xu Wenlianga. Kolejne dwa mecze to spory zawód dla miejscowych kibiców – zarówno Jiri Vrablik, jak i Szymon Malicki nie dali większych szans swoim przeciwnikom, Pawłowi Chmielowi i Filipowi Szymańskiemu, bardzo pewnie wygrywając po 3:0 i gwarantując Dekorglassowi co najmniej jeden ligowy punkt.

W tej sytuacji przed trudnym zadaniem stanął Lewandowski, któremu przyszło zmierzyć się z liderem gości, Jirim Vrablikiem. Lepiej spotkanie rozpoczął Czech, wygrywając pierwszego i trzeciego seta. W czwartej partii rzeszowianin złapał oddech i zwyciężył 11:5, a decydujący set rozstrzygnął się od stanu 9:9. Wtedy to dwie kolejne piłki zapisane zostały na konto Lewandowskiego.

W ostatnim pojedynku zmierzyli się dwaj wcześniejsi przegrani, Paweł Chmiel i Xu Wenliang. Kapitan gospodarzy kontrolował przebieg każdego seta, wygrywając ostatecznie 3:0 i pieczętując czwarte w tym sezonie zwycięstwo Politechniki – ponownie w stosunku 3:2. Wcześniej tak długie, zwycięskie maratony gracze z Rzeszowa toczyli przeciwko ekipom: Carbo-Koks TTS Polonia Bytom, Poltarex Pogoń Lębork oraz Condohotels Morliny Ostróda.

SPAR Extramarket.pl AZS Politechnika Rzeszów – Dekorglass Działdowo 3:2
Tomasz Lewandowski – Xu Wenliang 3:1 (11:7, 5:11, 11:8, 11:9)
Paweł Chmiel – Jiri Vrablik 0:3 (8:11, 9:11, 5:11)
Filip Szymański – Szymon Malicki 0:3 (8:11, 8:11, 7:11)
Tomasz Lewandowski – Jiri Vrablik 3:2 (5:11, 11:9, 9:11, 11:5, 11:9)
Paweł Chmiel – Xu Wenliang 3:0 (11:8, 11:7, 11:9)