Jakub Kosowski poprowadził Carbo-Koks TTS Polonię Bytom po piąte zwycięstwo w sześciu ostatnich spotkaniach Wschodzący Białystok Superligi. Polak zdobył komplet punktów w wygranym 3:1 pojedynku 10. kolejki z zespołem Condohotels Morliny Ostróda. Kosowski okazał się bohaterem wtorkowego spotkania w hali „Na Skarpie”, pokonując Anthony’ego Amalraja (w stosunku 3:1 w setach) oraz Pawła Płatonowa (3:2). Tym samym podopieczny trenera Michała Napierały zniwelował niekorzystny bilans indywidualny, towarzyszący mu od początku sezonu – obecnie ma on na koncie 8 zwycięstw i tyle samo porażek.

Cenny punkt gospodarzom dał Czech Tomas Konecny, który w drugim meczu wieczoru pokonał w pięciu setach Płatonowa. Honorowe zwycięstwo dla ekipy prowadzonej przez trenera Tomasza Krzeszewskiego wywalczył Karol Szarmach, pokonując 3:2 w pojedynku meczowych „trójek” Czecha Radka Mrkvickę.

Trzy punkty w starciu z ostródzkim zespołem pozwoliły Polonii przynajmniej do środy awansować na czwartą – najwyższą w sezonie – lokatę w tabeli Superligi. Po nie najlepszym rozpoczęciu sezonu bytomianie notują serię pięciu zwycięstw w sześciu meczach, w tym czterokrotnie za trzy punkty.

Carbo-Koks TTS Polonia Bytom – Condohotels Morliny Ostróda 3:1
Jakub Kosowski – Amalraj Anthony 3:1 (11:4, 11:7, 9:11, 11:9)
Tomas Konecny – Paweł Płatonow 3:2 (14:16, 6:11, 11:9, 11:8, 11:7)
Radek Mrkvicka – Karol Szarmach 2:3 (11:8, 8:11, 11:8, 12:14, 10:12)
Jakub Kosowski – Paweł Płatonow 3:2 (10:12, 12:10, 7:11, 11:8, 11:7)