Kolping Frac Jarosław odniósł piątą wygraną w bieżącym sezonie Wschodzący Białystok Superligi. Podopieczni trenera Kamila Dziukiewicza w zamykającym 5. kolejkę spotkaniu, po blisko trzech godzinach gry, pokonali w Bytomiu tamtejszą Carbo-Koks Polonię 3:1. Gości z Podkarpacia do zwycięstwa poprowadził białoruski duet Jewgienij SzczetininWitalij Niechwedowicz. Pierwszy w Bytomiu wywalczył dwa, a drugi – jeden punkt. Szczególnie postawa defensywnie grającego Szczetinina była dla wszystkich sporą niespodzianką. Białoruski weteran najpierw w czterech setach ograł Radka Mrkvickę, a następnie stoczył niezwykle zacięty, ale zwycięski bój z Jakubem Kosowskim.

W ekipie prowadzonej przez trenera Michała Napierałę jedynie Kosowski zdołał wygrać swój pojedynek. Reprezentant Polski, który przed sezonem podpisał kontrakt z klubem ze Śląska, w pierwszej partii dnia ograł 3:0 Wanga Zeng Yi. Były indywidualny mistrz kraju z Zawiercia był o krok od pokonania także Szczetinina.

Polak prowadził z Białorusinem już 2:0 w setach i miał trzy piłki meczowe w trzeciej odsłonie, jednak ich nie wykorzystał. Szczetinin bronił niesamowite piłki, deprymując tym Kosowskiego, który nie potrafił postawić przysłowiowej kropki nad „i”. Po uratowanej w ten sposób trzeciej partii, podobny przebieg miały kolejne dwa sety. W decydującej odsłonie najpierw to Białorusin prowadził 8:5, chwilę później było już 9:8 i 10:9 dla Kosowskiego.

Kiedy wydawało się, że po serii mocnych ataków Polak wreszcie przypieczętuje wygraną i zdobędzie punkt dla Polonii, Szczetinin ponownie uratował akcję fenomenalnymi obronami. Po kilku minutach Białorusin został nagrodzony za doskonałą grę – wygrał 13:11, a jego drużyna wywiozła z Bytomia komplet punktów.

Carbo-Koks Polonia Bytom – Kolping Frac Jarosław 1:3
Jakub Kosowski – Wang Zeng Yi 3:0 (11:7, 11:7, 11:7)
Radek Mrkvicka – Jewgienij Szczetinin 1:3 (10:12, 8:11, 11:6, 5:11)
Tomas Konecny – Witalij Niechwedowicz 2:3 (11:5, 9:11, 11:3, 10:12, 8:11)
Jakub Kosowski – Jewgienij Szczetinin 2:3 (11:8, 11:7, 11:13, 10:12, 11:13)