Tenisiści stołowi Dekorglassu Działdowo ulegli we własnej hali 2:3 Kolpingowi Frac Jarosław w meczu zamykającym 10. kolejkę Wschodzący Białystok Superligi. Gospodarzom do zwycięstwa nie wystarczył kolejny, bo już piąty, komplet punktów wywalczony przez Czecha Jiriego Vrablika.

Ekipa z Podkarpacia potwierdziła wyższość nad Dekorglassem, zwyciężając go po raz drugi w bieżącym sezonie. W przeciwieństwie do wyniku spotkania z 2. kolejki Superligi (3:0), tym razem sukces nie przyszedł tak łatwo. Pojedynek trwał ponad trzy godziny, a każdy z podopiecznych trenera Kamila Dziukiewicza zapisał na konto jarosławian po jednym punkcie.

Już w pierwszym pojedynku wieczoru doszło do starcia liderów obydwu zespołów. Jiri Vrablik zrewanżował się Wang Zeng Yi za porażkę w czterech setach z Jarosławia, zwyciężając 3:2. Dla gracza Kolpinga była to dopiero 3. porażka w tym sezonie Superligi. Kolejny zwycięski pojedynek – numer 13 w całych rozgrywkach – Czech odniósł w czwartym starciu wieczoru, przeciwko Jewgienijowi Szczetininowi, którego również pokonał w pięciu setach.

Pozostałe partie zapisane zostały już na konto jarosławian. W obydwu występach jako pokonany od stołu odchodził Xu Wenliang – najpierw uległ w stosunku 0:3 Szczetininowi, a w ostatnim meczu wieczoru przegrał 1:3 w setach z Wang Zeng Yi. Całe spotkanie dla Dekorglassu być może potoczyłby się inaczej, gdyby w pojedynku meczowych „trójek” Szymon Malicki zwyciężył Witalija Niechwedowicza. Polak prowadził już 2:0 w setach, ale trzy kolejne partie na własne konto zapisał Białorusin.

KS Dekorglass Działdowo – PKS Kolping Frac Jarosław 2:3
Jiri Vrablik – Wang Zeng Yi 3:2 (11:8, 11:13, 11:9, 11:13, 11:9)
Xu Wenliang – Jewgienij Szczetinin 0:3 (8:11, 7:11, 7:11)
Szymon Malicki – Witalij Niechwiedowicz 2:3 (11:9, 11:8, 7:11, 6:11, 9:11)
Jiri Vrablik – Jegienij Szczetinin 3:2 (11:8, 9:11, 8:11, 11:9, 11:7)
Xu Wenliang – Wang Zeng Yi 1:3 (6:11, 11:9, 7:11, 3:11)