Tenisiści stołowi KS Dekorglass Działdowo pokonali 3:1 SPAR Extramarket.pl AZS Politechnika Rzeszów w meczu 14. kolejki zmagań Wschodzący Białystok Superligi Mężczyzn. Komplet punktów gospodarzom zapewniła równa dyspozycja wszystkich podopiecznych trenera Piotra Kołacińskiego. Początek spotkania nie zwiastował szczęśliwego końca dla działdowian. Jiri Vrablik, brązowy medalista mistrzostw Czech, dość nieoczekiwanie uległ w czterech setach świetnie dysponowanemu Filipowi Szymańskiemu. Była to ósma wygrana rzeszowianina w tym sezonie, ale – jak się okazało – zarazem ostatnia całej jego drużyny w Działdowie.

Piąty indywidualny sukces w bieżącym sezonie odniósł Xu Wenliang. Chińczyk wyrównał stan pojedynku po triumfie 3:2 nad Tomaszem Lewandowskim, dla którego był to 161. występ w barwach Politechniki w najwyższej klasie rozgrywkowej. – Xu Wenliang „zrobił” nam mecz – krótko skomentował Ferdynand Chojnowski, prezes klubu z Działdowa.

Znakomicie z zadania wywiązał się też Szymon Malicki, który w trzech setach uporał się z Pawłem Chmielem. Gracz Dekorglassu poszedł w ślady Xu, notując piątą wygraną w tegorocznej Wschodzący Białystok Superlidze.

Spotkanie zakończył Vrablik, w czwartej grze wieczoru oddając jednego seta Lewandowskiemu. Po spotkaniu Czech nie wykonał jego tradycyjnego tańca, lecz wybił na kibicowskim bębnie zwycięski rytm drużyny. Mający 30 lat tenisista stołowy po raz kolejny przypieczętował końcowy triumf drużyny i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji indywidualnej ligi (z bilansem 17 zwycięstw i 7 przegranych).

– Czujemy podwójną satysfakcję, bo zrewanżowaliśmy się Rzeszowowi za porażkę z pierwszej rundy. Chciałbym więcej takich drużynowych sukcesów, bo nie zawsze musi zdobywać dwa punkty Jiri Vrablik, byśmy wygrywali mecz – przyznał Piotr Kołaciński, trener Dekorglassu. – Znakomity był dziś Szymon Malicki, który wreszcie potwierdził wysokie umiejętności. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, a my potrzebujemy kolejnych punktów, by awansować do fazy play-off.

KS Dekorglass Działdowo – SPAR Extramarket.pl AZS Politechnika Rzeszów 3:1

Jiri Vrablik – Filip Szymański 1:3 (4:11, 3:11, 11:9, 8:11)
Xu Wenliang – Tomasz Lewandowski 3:2 (8:11, 11:7, 11:6, 8:11, 11:6)
Szymon Malicki – Paweł Chmiel 3:0 (11:9, 11:6, 11:8)
Jiri Vrablik – Tomasz Lewandowski 3:1 (7:11, 11:6, 11:4, 11:5)