Niesamowicie ciekawie zapowiadające się widowisko czeka w poniedziałkowy wieczór sympatyków polskiego tenisa stołowego. W meczu 9. kolejki Wschodzący Białystok Superligi, w Grodzisku Mazowieckim miejscowa Dartom Bogoria podejmie lidera rozgrywek, PKS Kolping Frac Jarosław. Poniedziałkowa potyczka to spotkanie aktualnych wicemistrzów i brązowych medalistów drużynowych mistzostw Polski – ekip naszpikowanych gwiazdami wysokiego formatu. Gospodarze nie dalej jak w środę pokonali we własnej hali 3:1 francuski zespół Entente Pongiste Issenne, awansując do 4. rundy międzynarodowego Pucharu ETTU. W Superlidze Bogoria przegrała dotąd tylko raz – na wyjeździe, z zespołem Energa-Manekim Toruń (1:3).

W spotkaniu z Entente Pongiste dwa punkty na konto Bogorii zapisał Daniel Górak, a jeden dołożył Robert Floras. Po raz czwarty z rzędu, znów w stosunku 2:3 w setach, pojedynek przegrał Koreańczyk Oh Sang Eun.

Podopieczni trenera Kamila Dziukiewicza z kolei na Mazowsze przyjeżdżają jako niepokonani w Superlidze i z pewnością będą chcieli zwycięsko zakończyć pierwszą część sezonu. Nie będzie to jednak łatwe zadanie – poprzednie mecze jarosławian w hali w Grodzisku Mazowieckim pokazały, że wyjątkowo trudno z zawodnikami Bogorii gra się liderowi Kolpinga, Wangowi Zeng Yi.

Popularny „Wandżi” ostatnie lata spędził właśnie w zespole prowadzonym przez trenera Tomasza Redzimskiego, dlatego też jego mocne i słabe strony nie stanowią dla grodziszczan większej tajemnicy.

Różnicę w stosunku do poprzedniego sezonu, jeśli chodzi o ekipę z Jarosławia, stanowi Białorusin Jewgienij Szczetinin, który zastąpił przed sezonem Czecha Marka Klaska. Weteran pingpongowych stołów zajmuje 5. miejsce w klasyfikacji zawodników po ośmiu rozegranych kolejkach Superligi (z bilansem 9 wygranych i 3 porażek), a jego triumfy w dotychczasowych występach często zapewniały Kolpingowi ligowe zwycięstwa.

Przed ostatnim w tym roku ligowym występem Dartom Bogoria plasuje się na 3. pozycji w tabeli ligowej, gromadząc 17 punktów. Kolping Frac lideruje – z 22 „oczkami”.

Z hali w Grodzisku Mazowieckim prowadzona będzie internetowa transmisja „na żywo”, za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej Superligi – dostępna od godziny 18:00, po kliknięciu tutaj.