Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki odniosła pierwsze ligowe zwycięstwo w 2014 roku, pokonując we własnej hali 3:1 ZKS Palmiarnię Zielona Góra. Po jednym punkcie na konto wicemistrzów Polski solidarnie zapisali: Oh Sang Eun, Daniel Górak i Robert Floras. Pierwszy pojedynek, w którym Daniel Bąk zwyciężył 3:1 Roberta Florasa, nie zapowiadał, że w kolejnych trzech potyczkach goście zdobędą tylko seta. Oh Sang Eun w najciekawszej i najbardziej zaciętej grze triumfował w czterech setach z Mateuszem Gołębiowskim, a gładkie wygrane po 3:0 odnieśli Daniel Górak z Lucjanem Błaszczykiem i Floras z Gołębiowskim.

W tym sezonie było to już dziewiąte, a piąte z rzędu, zwycięstwo drużyny z Grodziska Mazowieckiego, która z 23 punktami, przynajmniej do wtorkowego wieczoru, zajmuje fotel lidera Wschodzący Białystok Superligi. Zielonogórzanie z siedmioma „oczkami” plasują się na przedostatniej lokacie.

– Zwycięstwo Oha dodało nam mobilizacji, a gości chyba pozbawiło trochę powietrza, bo kolejne gry rozstrzygnęliśmy już gładko – mówił po meczu Robert Floras. – Mimo mojej porażki na początku, potrafiliśmy zdobyć trzy punkty, co pokazuje, że jesteśmy na dobrej ścieżce. Cieszy nas ta wygrana szczególnie, bo już spokojnie możemy koncentrować się na piątkowym starciu w Pucharze ETTU.

– Szkoda, że nie daliśmy rady, bo po pierwszym pojedynku myślałem, że wywieziemy chociaż punkt – podsumowywał z kolei występ Daniel Bąk. – Zagraliśmy z Mateuszem Gołębiowskim dobre mecze na Grand Prix i wierzę, że przyjdzie teraz zarówno forma, jak i wyniki. Potrzebujemy przełamania, jednego dobrego spotkania, po którym odbijemy się w górę tabeli i będzie nam wiodło się lepiej.

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – ZKS Palmiarnia Zielona Góra 3:1
Robert Floras – Daniel Bąk 1:3 (6:11, 12:10, 10:12, 6:11)
Oh Sang Eun – Mateusz Gołębiowski 3:1 (10:12, 11:9, 11:8, 11:8)
Daniel Górak – Lucjan Błaszczyk 3:0 (11:6, 11:9, 11:6)
Robert Floras – Mateusz Gołębiowski 3:0 (11:3, 11:9, 11:5)