Tenisiści stołowi Dartom Bogorii Grodzisk Mazowiecki znacząco przybliżyli się do awansu do finału fazy play-off tegorocznych rozgrywek Wschodzący Białystok Superligi Mężczyzn, pokonując w 1. meczu półfinałowym na wyjeździe zespół Carbo-Koks TTS Polonia Bytom. Spotkanie zaczęło się po myśli gospodarzy, bowiem Tomas Konecny prowadził już 2:1 w setach w pojedynku, w którym jego przeciwnikiem był Koreańczyk Oh Sang Eun. Nadzieje Czecha na zwycięstwo zostały jednak rozwiane w czwartej i piątej partii, zakończonych wygranymi zawodnika Bogorii – kolejno do 8 i 5.

Za ciosem poszedł Daniel Górak, który, mimo początkowych problemów, ostatecznie uporał się w czterech setach z Jakubem Kosowskim, a zwycięstwo grodziszczan przypieczętował Robert Floras, pokonując w stosunku 3:0 Czecha Radka Mrkvickę.

Drugi pojedynek półfinałowy play-off odbędzie się w Grodzisku Mazowieckim w sobotę o godz. 17:00.

Wyniki fazy play-off Wschodzący Białystok Superligi Mężczyzn (1. mecz półfinałowy):

Carbo-Koks TTS Polonia Bytom – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 0:3
Tomas Konecny – Oh Sang Eun 2:3 (11:6, 8:11, 11:6, 8:11, 5:11)
Jakub Kosowski – Daniel Górak 1:3 (11:8, 9:11, 7:11, 8:11)
Radek Mrkvicka – Robert Floras 0:3 (5:11, 9:11, 14:16)