W grudniu zakończyła się pierwsza faza rywalizacji w europejskich rozgrywkach TT Inter Cup. Z czterech polskich ekip biorących udział w tych zmaganiach aż trzy okazały się najlepsze w swoich grupach.

TT Inter Cup to międzynarodowe rozgrywki, w których udział biorą drużyny z całej europy. W jubileuszowej, 30. edycji nasz kraj reprezentują cztery zespoły: AZS AWFiS Balta Gdańsk, KTS Gliwice, Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów i Wamet Dąbcze. W pierwszym etapie drużyny zostały podzielone na jedenaście trzyzespołowych grup.

Faza eliminacyjna przebiegała pod dyktando polskich zespołów. W grupie „I” pierwsze miejsce zajęła AZS AWFiS Balta Gdańsk z byłym indywidualnym mistrzem Polski seniorów w grze pojedynczej – Arturem Danielem w składzie. W grupie „”H” najlepszy okazał się beniaminek 1. ligi – KTS Gliwice, którego barw broni m.in. Jarosław Tomicki. Z kolei w grupie „D” komplet dwóch zwycięstw zanotował drugi z beniaminków na zapleczu LOTTO Superligi – Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów. Czwarty z przedstawicieli naszego kraju – Wamet Dąbcze został sklasyfikowany na drugiej pozycji w grupie „C”.

Po zakończeniu fazy grupowej została utworzona wspólna tabela dla wszystkich grup. Na jej podstawie zespoły zostały przydzielone do walki o cztery trofea. AZS AWFiS Balta Gdańsk i KTS Gliwice w styczniu przystąpią do rywalizacji o zwycięstwo w najwyższej kategorii TT Inter Cup – Elite-League. Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów i Wamet Dąbcze zagrają o trofeum Josefa Simecka.

Bardzo udana dla polskich ekip była poprzednia edycja TT Inter Cup. Po trofeum Josefa Simecka sięgnał PWSZ Zamość, a najlepszy w rywalizacji o trofeum Kurta Posilesa okazał się KTS Gliwice.

Wyniki polskich drużyn:

grupa „C”:
KS Wamet Dąbcze – ASD Tennistavolo Norbello (Włochy) 2:5
TSG Zellertal (Niemcy) – KS Wamet Dąbcze 0:7

grupa „D”:
Tatran KRPA Hostinne (Czechy) – Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów 2:5
Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów – Entac Enschede (Holandia) 6:1

grupa „G”:
Hundsmuhler TV (Niemcy) – KTS Gliwice 0:7
KTS Gliwice – SG Sportklub-Flotzersteig Wiedeń (Austria) 7:0

grupa „I”:
AZS AWFiS Balta Gdańsk – TSV 1990 Merseburg (Niemcy) 7:0
TTC And Leie Lauwe (Belgia) – AZS AWFiS Balta Gdańsk 1:6