Anna Węgrzyn (UKS MLKS Śnieżnik Stronie Śląskie) i Samuel Kulczycki (GKS Gorzovia Gorzów Wlkp.) to najwyżej sklasyfikowani zawodnicy przed zaplanowanym na najbliższy weekend, II Grand Prix Polski Młodzików. Turniej rozegrany zostanie w hali sportowej przy Zespole Szkół Nr 115 w Warszawie. Turniej rozpoczną piątkowe eliminacje, w których wystartuje 42 młodziczki oraz 65 młodzików, podzielonych na 3- i 4-osobowe grupy. W sobotę do rywalizacji włączą się zawodniczki i zawodnicy, którzy zostali zwolnieni z udziału w eliminacjach, dzięki wysokim miejscom osiągniętym podczas poprzedniego turnieju w tej kategorii wiekowej lub zakwalifikowaniu się z eliminacji wojewódzkich.

W I Grand Prix Polski Młodzików, rozgrywanym w dniach 27 – 29 września br. w Bilczy, triumfowali Anna Węgrzyn oraz Samuel Kulczycki. Reprezentantka UKS MLKS Snieżnik Stronie Śląskie pokonała w finale Joannę Sokołowską z UKS KOKiS Kolno, a na miejscach 3 – 4 sklasyfikowane zostały Julia Bartoszek (KTS MOKSiR Zawadzkie) i Katarzyna Węgrzyn (UKS MLKS Snieżnik Stronie Śląskie).

Z kolei w kategorii młodzików Samuel Kulczycki w finale okazał się lepszy od Jakuba Miszkurki (SCKiS Hals Warszawa), zaś miejsca 3 – 4 zajęli Maciej Kubik (SCKiS Hals Warszawa) oraz Jan Zandecki (Klub Olimpijczyka Mysłowice).

Materiały do pobrania

1. Komunikat II Grand Prix Młodzików
2. Program minutowy II Grand Prix Młodzików
3. Gra pojedyncza młodziczek – turniej eliminacyjny
4. Gra pojedyncza młodzików – turniej eliminacyjny
5. Gra pojedyncza młodziczek – turniej grupowy i główny (aktualizacja na bieżąco)
6. Gra pojedyncza młodzików – turniej grupowy i główny (aktualizacja na bieżąco)