Zofia Śliwka i Natalia Bogdanowicz wywalczyły srebrne medale w turnieju gry podwójnej kadetek podczas międzynarodowego turnieju WTT Youth Star Contender w Skopje.

Polski debel w finałowym spotkaniu przegrał z reprezentantkami Chin – Yan Yutong/Xu Huiyao 0:3 (7:11, 4:11, 7:11). Wcześniej, bo w półfinale, Śliwka i Bogdanowicz w czterech setach uporały się z niemiecką parą – Koharu Itagaki/Josephina Neumann 3:1 (11:5, 10:12, 12:10, 11:9).

Nieco słabiej nasze reprezentantki zagrały w turniejach gry pojedynczej. W zmaganiach do lat 15 w turnieju głównym wystąpiły trzy Polki – Zofia Śliwka, Natalia Gaworska i Natalia Bogdanowicz, jednak żadna z nich nie zdołała przebrnąć przez 1/8 finału. Śliwka przegrała z Koreanką Yoo Yerin 1:3, Gaworska uległa Gaetane Bled z Francji 1:3, a Bogdanowicz musiała uznać wyższość Chinki Xiang Junlin (0:3).

Z kolei dwie nasze tenisistki stołowe – Natalia Bogdanowicz i Anna Brzyska zagrały w głównej drabince gry pojedynczej U19. Podobnie jak w kategorii U15, także i w juniorkach, Polki nie zdołały przebrnąć przez 1/8 finału. Zawodniczka Polmleku Lidzbark Warmiński – Natalia Bogdanowicz uległa niezwykle utalentowanej i utytułowanej Prithice Pavade z Francji 1:3, a Brzyska po tie breaku przegrała z Martine Toftaker z Norwegii 2:3.

Reprezentantów Polski w walce o medale wspiera Enea – Sponsor Generalny Polskiego Związku Tenisa Stołowego.