Anna i Katarzyna Węgrzyn (AZS UE Wrocław) odniosły największy sukces w seniorskiej karierze, zajmując drugą lokatę w turnieju ITTF Challenge Belarus Open w tenisie stołowym. W niedzielnym finale gry podwójnej w Mińsku przegrały z Japonkami Satsuki Odo i Saki Shibatą 1:3.

Wcześniej 18-letnie bliźniaczki sensacyjnie pokonały m.in. Chinki Feng Yalan i Zhang Qiang 3:1.

W finale reprezentantki Polski nie sprostały broniącemu tytułu duetowi z Japonii. Rok temu w decydującym pojedynku 15-letnia obecnie Odo i 22-letnia Shibata gładko wygrały 3:0 ze Słowaczką Barborą Balazovą i Czeszką Haną Matelovą. Z kolei pod koniec października 2018 Japonki triumfowały w ITTF Challenge w belgijskim De Haan.

Siostry Węgrzyn odniosły największy sukces w seniorskiej karierze w grze podwójnej. Wcześniej w tym roku wywalczyły srebrny medal w deblu w młodzieżowych mistrzostwach Europy w portugalskim Gondomar. W dorobku mają także m.in. brąz ME kadetek w 2015 roku.

Przypomnijmy, że Katarzyna Węgrzyn wystąpiła już w jednym finale Belarus Open 2019 – w sobotę w decydującym meczu kategorii U-21 uległa mistrzyni (2016 rok) i wicemistrzyni (2018) świata juniorek Chince Shi Xunyao 1:3.

WYNIK

Satsuki Odo/Saki Shibata (Japonia) – Anna Węgrzyn/Katarzyna Węgrzyn (Polska) 3:1 [7:11, 11:5, 11:4, 11:5]