Marta Smętek i Zhao Xia w okresie transferowym wzmocniły zespół KU AZS PWSIP Metal-Technik Łomża. Sporym zaskoczeniem jest powrót do gry zawodniczki z Chin, która w ostatnich sezonach nie występowała w rozgrywkach ligowych.

– Do naszego zespołu dołączyły Marta Smętek i Zhao Xia. O ile postawa Chinki może być zagadką, to Marta jest solidną i stabilną zawodniczką – ocenia nowe twarze w ekipie z Łomży Wacław Tarnacki, trener zespołu. Urodzona w Chinach Zhao Xia po raz ostatni w Ekstraklasie kobiet występowała w sezonie 2016/2017. Azjatka wygrała wówczas 10 z 11 pojedynków.

Ostatnim klubem Marty Smętek i Zhao Xia była Bronowianka Kraków. Zespołu z Małopolski zabraknie jednak w sezonie 2020/2021 w Ekstraklasie kobiet, a jego miejsce zajmie Gotyk Toruń.

– W związku z tym, że w ostatniej chwili dołączyliśmy do Ekstraklasy kobiet, nie mieliśmy dużego pola manewru. Po wycofaniu się Bronowianki postanowiliśmy zakontraktować Martę Smętek. Udało nam się namówić do powrotu także Zhao Xia. Mam nadzieję, że dzięki tym zawodniczkom będzie nam łatwiej powalczyć o utrzymanie. Po cichu liczę na miejsce w środku stawki – dodaje Tarnacki.

Oprócz Zhao i Smętek w szerokim składzie KU AZS PWSIP Metal-Technik Łomża na sezon 2020/2021 znalazły się także Karolina Łada, Weronika Łuba-Arnista, Ren Bingran (Chiny), Joanna Sokołowska i Anna Monika Zielińska.