Mistrzynie Polski w grze podwójnej Natalia Partyka i Natalia Bajor pokonały Chorwatkę Mateję Jeger i Niemkę Sabine Winter 3:1 (11:9, 8:11, 11:4, 11:6) w ćwierćfinale turnieju ITTF Challenge w hiszpańskiej Guadalajarze.

Kolejnymi rywalkami biało-czerwonych – w sobotę o godz. 20.20 – będą Tajwamki Huang Yu-Wen i Li Yu-Jhun, które wygrały z Węgierkami Bernadett Balint i Dorą Madarasz 3:0 (11:7, 11:6, 11:4).

Podczas niedawnych mistrzostw kraju w Gliwicach, pod nieobecność Li Qian i Katarzyny Grzybowskiej-Franc, Bajor i Partyka zdominowały rywalizację kobiet. Wygrały rywalizację deblistek, zaś w finale singla broniąca tytułu Bajor po raz drugi z rzędu zwyciężyła Partykę.

W Hiszpanii obu Polkom nie powiodło się w singlu. Z kolei Patryk Zatówka pokonał Węgra Nandora Ecsekiego 4:3, a w 1/16 finału przegrał z Niemcem Kilianem Ortem 3:4. W deblu bez powodzenia Zatówka startował w parze z Węgrem Tamasem Lakatosem.

Wszyscy biało-czerwoni uczestniczący w zawodach w Guadalajarze są w składzie na indywidualne mistrzostwa świata w Budapeszcie (21-28 kwietnia). Trenerzy Zbigniew Nęcek i Tomasz Krzeszewski powołali także Li Qian, Jakuba Dyjasa, Marka Badowskiego i mistrza Polski Patryka Chojnowskiego.