Łukasz Sokołowski wygrał turniej kontrolny podczas zgrupowania reprezentacji Polski juniorów w Ostródzie. – Zwycięstwo Łukasza Sokołowskiego potwierdziło, że słusznie był brany pod uwagę przy powołaniach na Mistrzostwa Europy kadetów i juniorów w Zagrzebiu. Niestety, turniej został odwołany – mówi Patryk Jendrzejewski, trener biało-czerwonych.

W sobotnim turnieju udział wzięło 16. tenisistów stołowych, którzy uczestniczą w ostródzkiej akcji szkoleniowej juniorów. Triumfatorem zawodów został Łukasz Sokołowski, który w końcowej klasyfikacji wyprzedził Kubę Kwapisia, Mateusza Zalewskiego i Dawida Jadama.

– Na szczególną uwagę zasługuje postawa Dawida Jadama, który jest jeszcze młodzikiem. W sobotnich zawodach młody zawodnik klubu z Jarosławia pokonał m.in. Michała Małachowskiego 3:2 oraz w rundzie finałowej uległ minimalnie Łukaszowi Sokołowskiemu i Mateuszowi Zalewskiemu 2:3 – dodaje trener juniorskiej reprezentacji Polski.

Miejsca od piątego do ósmego w turnieju kontrolnym zajęli Jakub Witkowski, Patryk Bielecki, Maksymilian Miastowski i Michał Małachowski. Na kolejnych lokatach zostali sklasyfikowani Alan Kulczycki, Miłosz Sawczak, Patryk Lewandowski, Mateusz Rutkowski, Patryk Pyśk, Dawid Michna, Mateusz Żelengowski i Michał Gawlas.

– Uważam, że ta grupa jest bardzo wyrównana i każdy może wygrać z każdym. O tym, kto jest lepszy decyduje dyspozycja dnia – podsumowuje Patryk Jendrzejewski.

Zgrupowanie reprezentacji Polski juniorów w Ostródzie potrwa do czwartku. W środę odbędzie się kolejny turniej kontrolny. Jak zapowiedział trener Patryk Jendrzejewski, tego typu zawody odbywać się będą także podczas sierpniowych zgrupowań.