Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu wygrała XIII Memoriał Andrzeja Grubby w Sopocie. W finale zawodnicy z Podkarpacia pokonali SP Szczytniki 3:0.

Jarosławianie w składzie: Natalia Maciałek oraz Dawid Jadam i Szymon Brud, podczas całego turnieju w hali 100-lecia przegrali zaledwie dwa pojedynki. Nie ulegli presji i z nawiązką wywiązali się z roli faworytów.

– To był bardzo dobry turniej w wykonaniu moich zawodników. Pokazali, że w tym sezonie nie mają sobie równych! Teraz zawodnikom należy się parę dni odpoczynku, a później wracamy do sali kontynuować treningi. 25. czerwca zaczynamy przygotowania do Mistrzostw Europy Juniorów i Kadetów w Ostravie. Przypomnę, że w Czechach nasz kraj reprezentować będzie Anna Brzyska i Dawid Jadam – zdradził trener Mateusz Czernik.

Finał, mimo zwycięstwa 3:0, nie należał do łatwych . Dawid Jadam w pierwszym pojedynku ograł lidera zespołu SP Szczytniki – Kacpra Tureckiego i tym samym świetnie otworzył wynik. Szymon Brud z kolei pewnie pokonał zawodniczkę Angelikę Filipek 3:0 i SMS prowadził w całym spotkaniu 2:0. „Kropkę nad i” postawiła Natalia Maciałek, która wygrała ostatni pojedynek z leworęczną Mileną Gaj 3:1.

SZCZEGÓŁOWE WYNIKI