Na 3 dni przed rozpoczęciem Igrzysk w Tokio, nasza reprezentacja w tenisie stołowym kobiet złożyła ślubowanie w wiosce olimpijskiej.

W imieniu zawodników słowa przysięgi odczytał tenisista Kamil Majchrzak, a w imieniu trenerów i osób współpracujących – Zbigniew Nęcek, trener polskiej reprezentacji tenisistek stołowych.

Z grona Biało-Czerwonych sportowców we wtorkowej uroczystości w wiosce olimpijskiej w Tokio udział wzięli: Li Qian, Natalia Bajor, Natalia Partyka i wspomniany Kamil Majchrzak. Najlepszy polski tenisista Hubert Hurkacz ślubował wcześniej w Centrum Olimpijskim w Warszawie.

Polskim tenisistkom zostało kilka dni do pierwszych gier w turnieju singla w Japonii. W środę poznają rywalki, a w sobotę jako pierwsza zagra Natalia Partyka. W niedzielę zawody gry pojedynczej rozpocznie Li Qian, złota medalistka Indywidualnych Mistrzostw Europy z 2018 roku.

4-krotna z rzędu Mistrzyni Polski w singlu Natalia Bajor zadebiutuje w Igrzyskach Olimpijskich za 1,5 tygodnia w turnieju zespołowym. W skład drużynówki wchodzi gra podwójna, a w naszej kadrze debel mają tworzyć Natalia Partyka i Natalia Bajor.