Polskie juniorki pokonały w 1/8 finału turnieju drużynowego Mistrzostw Europy Węgierki 3:1 i awansowały do ćwierćfinału. O półfinał zagrają także nasi kadeci, którzy po dreszczowcu wyeliminowali Szwedów 3:2.

W pojedynku otwarcia o mnóstwo emocji postarała się Katarzyna Węgrzyn, która przegrywała z liderką Węgierek – Fanni Harasztovich już 1:2. Polka jednak „tanio skóry nie sprzedała” i nie pozwoliła rywalce wygrać już żadnej partii. Druga odsłona tego meczu bez historii – Anna Węgrzyn nie tracąc seta odprawiła Helgę Dari. W kolejnym singlu Aleksandra Michalak nie sprostała Anicie Drabant, ale chwilę później awans do ćwierćfinału przypieczętowała Anna Węgrzyn. Pingpongistka wrocławskich akademiczek uporała się w pięciu setach z Fannią Harasztovich i dała zwycięstwo naszej drużynie.

O półfinał juniorki zagrają z Niemkami. To spotkanie w środę o godz. 11:10. Jak na razie nasi zachodni sąsiedzi nie przegrali. Zajęli 1. miejsce w grupie C, a w 1/8 finału pokonali Portugalię 3:0.

O dramaturgię zadbali za to nasi kadeci w spotkaniu ze Szwecją. Początek wypadł obiecująco, bo Miłosz Redzimski pokonał Davida Bjorkryda 3:1. Później Mateusz Zalewski musiał uznać wyższość Alve Sjoevolda 0:3, a debel w składzie Miłosz Redzimski/Dawid Kosmal uległ w pięciu setach Davidowi Bjorkrydowi i Dennisowi Larssonowi. Biało-czerwoni rzucili się do odrabiania strat. Najpierw Redzimski bez straty seta oddelegował Sjoevolda, a następnie, w decydującej odsłonie, zrehabilitował się Zalewski, który wygrał z Bjorkrydem 3:0 tym samym pieczętując awans biało-czerwonych do ćwierćfinału.

W środowym ćwierćfinale Polacy zmierzą się z Francuzami o godz. 11:10. Trójkolorowi wygrali grupę C, a w meczu o ćwierćfinał wyeliminowali Portugalczyków 3:1.

2. Mateusz Zalewski – Alve Sjoevold 0:3 [5:11, 3:11, 6:11]
  3. Miłosz Redzimski/Dawid Kosmal – David Bjorkryd/Dennis Larsson 2:3 [11:9, 11:4, 10:12, 4:11, 10:12]
  4. Miłosz Redzimski – Alve Sjoevold 3:0 [11:7, 11:5, 11:6]
  5. Mateusz Zalewski – David Bjorkryd 3:0 [11:6, 11:4, 11:9]