Reprezentanci Polski w młodszych kategoriach wiekowych startują obecnie w World Table Tennis Youth Contender we Władysławowie i Berlinie, a jednocześnie trwają przygotowania do czerwcowych zawodów tego cyklu w czeskim Havirzovie. W następnym miesiącu kadrę seniorów czekają starty w Chorwacji i Słowenii.

W Czechach zawodnicy w poszczególnych grupach m.in. U-17 i U-19 rywalizować będą w dniach 6-8 czerwca, zaś tenisistki stołowe od 10 do 12 czerwca.

Na liście zgłoszonych są – w kolejności alfabetycznej – Marcel Błaszczyk, Rafał Formela, Artur Grela, Maksymilian Gwizdoń, Szymon Kolasa, Alan Kulczycki, Patryk Lewandowski, Mateusz Sakowicz, Miłosz Sawczak, Mateusz Zalewski oraz Julia Bartkiewicz, Natalia Bogdanowicz, Anna Brzyska, Natalia Gaworska, Karolina Hołda, Anna Kubiak, Katarzyna Rajkowska, Zofia Śliwka, Ilona Sztwiertnia, Zuzanna Wielgos.

Po tych zawodach kadetom i juniorom pozostanie już tylko niecały miesiąc do Mistrzostw Europy w Belgradzie (6-15 lipca).

Z kolei reprezentacje seniorek i seniorów wystąpią w WTT Contender w Zagrzebiu 13-19 czerwca i słoweńskim Otocec 20-26 czerwca.

– Do gry w turniejach na Bałkanach przewidziani są m.in. Natalia Bajor, siostry Anna i Katarzyna Węgrzyn i Agata Zakrzewska oraz Jakub Dyjas, Marek Badowski, Samuel Kulczycki i Maciej Kubik. Niepewny jest start Natalii Partyki, obecnie uczestniczącej w finale play-off czeskiej ligi – mówi Stefan Dryszel, dyrektor sportowy PZTS.

Seniorskie ME są zaplanowane od 13 do 21 sierpnia w Monachium.