Ogromne sukcesy reprezentantów Polski podczas turnieju indywidualnego Mistrzostw Europy młodzików w Podgoricy. W stolicy Czarnogóry wicemistrzem Starego Kontynentu w grze pojedynczej został Samuel Michna, a brązowe medale wywalczyli w tej samej konkurencji Aleks Pakuła i Katarzyna Rajkowska.

Turniej gry pojedynczej młodzików został zdominowany przez reprezentantów naszego kraju, którzy w komplecie zameldowali się na podium. Tytuł wicemistrza Europy do lat 13 wywalczył w Podgoricy Samuel Michna, który w finałowym meczu przegrał z Austriakiem Benjaminem Girlingerem 1:3 (13:15, 13:11, 5:11, 9:11). Wcześniej, bo w półfinale, lider ogólnopolskiej listy młodzików wygrał z Berkiem Oztoprakiem z Turcji 3:1 (13:11, 11:9, 10:12, 11:6).

Na najniższym stopniu podium zmagania singlowe wśród młodzików zakończył drugi z Polaków – Aleks Pakuła. Tenisista stołowy Bogorii Grodzisk Mazowiecki w półfinale uległ, podobnie jak Michna, późniejszemu złotemu medaliście – Benjaminowi Girlingerowi 1:3 (11:9, 9:11, 7:11, 9:11).

Z medalem w rywalizacji gry pojedynczej młodziczek wróci również Katarzyna Rajkowska. Przedstawicielka Olimpijczyka Jeżewo dotarła do półfinału, w którym mimo prowadzenia 2:0 w setach uległa Niemce Elisie Nguyen 2:3 (11:7, 11:8, 8:11, 9:11, 5:11). Półfinałowa porażka sprawiła, że Rajkowska stanęła na najniższym stopniu podium w Podgoricy.

Z pierwszych, historycznych Mistrzostw Europy U13 biało-czerwoni wrócą z czterema medalami. Do trzech krążków wywalczonych w zmaganiach gry pojedynczej, podopieczni trenerów Patryka Jendrzejewskiego i Macieja Karmolińskiego dorzucili wicemistrzowski tytuł w rywalizacji drużyn mieszanych.

 

Reprezentantów Polski w walce o medale wspiera Enea S.A. – Sponsor Generalny Polskiego Związku Tenisa Stołowego.