Mistrz Polski Seniorów i Młodzieżowców Samuel Kulczycki wystąpi w 1. Grand Prix Polski Seniorów w Zielonej Górze. W najbliższy piątek odbędą się eliminacje, a turniej główny w sobotę i niedzielę. W Niemczech pozostał drugi z naszych zawodników klubu Liebherr Ochsenhausen, Maciej Kubik.

Samuel Kulczycki i Maciej Kubik na co dzień grają w Bundeslidze, zaś wszyscy pozostali kadrowicze występują w Lotto Superlidze. Jedną z okazji obejrzenia w akcji młodych reprezentantów kraju są turnieje GPP i Mistrzostwa Polski. Z pewnością 19-letni Samuel Kulczycki będzie jednym z faworytów zawodów w dużej hali Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego.

W Bundeslidze zespół z Ochsenhausen wygrał wszystkie 6 meczów i ma komplet 12 punktów, podobnie jak Borussia Dusseldorf. Samuel Kulczycki w singlu ma bilans 4:2. Pokonał Bastiana Stegera, Wu Jiaji, Hunora Szocsa i Benedikta Dudę, a przegrał z Darko Jorgiciem i Lvem Katsmanem, aktualnym Mistrzem Europy w deblu.

W deblu 2-krotnie Samuel Kulczycki i Maciej Kubik przesądzili o zwycięstwach w ekstraklasie Niemiec, wygrywając po 3:1 z parami Marcelo Aguirre/Kirill Gerassimenko (Werder Brema) i Lev Katsman/Tiago Apolonia (TTC Neu-Ulm).

Poza Samuelem Kulczyckim na liście startowej 1. GPP Seniorów w Zielonej Górze wystąpi wielu zawodników z klubów Lotto Superligi. Część zagra w piątkowych eliminacjach, m.in. Jan Zandecki, Szymon Kolasa, Patryk Lewandowski, Jakub Kuźmicz, Bogusław Koszyk.

Wśród kobiet limit do startu w GPP i IMP posiadają m.in. Katarzyna Węgrzyn, Anna Węgrzyn, Paulina Krzysiek, Anna Brzyska, Wiktoria Wróbel, Dominika Wołowiec, Ilona Sztwiertnia, Magdalena Sikorska, Roksana Załomska itd.

Po GPP Seniorów kadra kobiet i mężczyzn udaje się na zagraniczne zgrupowania przed Drużynowymi Mistrzostwami Europy w Rumunii.