– Z niecierpliwością czekamy na powrót do gry, za tydzień 23 października mamy rozegrać pierwszy mecz ligowy – mówi Samuel Kulczycki, reprezentant Polski, który jest zawodnikiem TTF Liebherr Ochsenhausen. W zespole Wicemistrza Niemiec występuje także Maciej Kubik.

Z powody wykrycia koronawirusa u jednego z zawodników ośrodka w Ochsenhausen, cała grupa treningowa i szkoleniowcy zostali skierowani na kwarantannę. Niestety z tego powodu Samuel Kulczycki (rozstawiony z nr 1) i Maciej Kubik (nr 2) nie zagrali w Youth Top 10 juniorów w Berlinie. Teraz jeszcze doszła informacja, że ze względu na pandemię nie odbędą się Mistrzostwa Świata Juniorów w Portugalii.

– Ciężko jest funkcjonować przez 2 tygodnie w zamkniętym domu, ale dajemy radę. Jesteśmy z Maćkiem w jednym pokoju w ośrodku, ale na szczęście dostaliśmy stół do mieszkania i możemy trenować. Warunki są trudne, bo pokój nie jest zbyt duży, ale zawsze można trochę pograć – powiedział Samuel Kulczycki.

Zawodnik pochodzący z Gorzowa Wlkp. ma już za sobą debiut w Bundeslidze. Wypadł on świetnie, bowiem pokonał 3:2 Greka Ioannisa Sgouropoulosa z TTC Zugbrücke Grenzau.

– Szkoda, że nie udało mi się wystartować w Top 10, szykowałem się do tego turnieju i bardzo mi zależało aby zagrać. To miały być moje pierwsze międzynarodowe zawody czasu pandemii. Niestety, nie mogłem wystąpić i już nie będzie mi dane zagrać w żadnym turnieju międzynarodowym w kategorii juniorów – przyznał Samuel Kulczycki.

W czasie kwarantanny obaj reprezentanci Polski – Samuel Kulczycki i Maciej Kubik – śledzili poczynania podczas Mistrzostw Chin. W finale singla Fan Zhendong pokonał Ma Longa 4:3.

– Chętnie oglądam mecze światowej czołówki na YouTube. Zwracam uwagę najbardziej na jakoś serwisu i odbioru, a także na koncentrację zawodników od pierwszej do ostatniej piłki – dodał Samuel Kulczycki, który z Maciejem Kubikiem zbierał doświadczenie m.in. w Lotto Superlidze w Olimpii Unii Grudziądz.

Po okresie izolacji Polacy wrócę wkrótce do występów w Bundeslidze. – Kwarantannę kończymy 20 października, a że najbliższy mecz był wyznaczony na 21 października z TTC Neu-Ulm, więc nie byłoby możliwości przygotowania się do spotkania. Dlatego wracamy do gry 23 października z TTC RhonSprudel Fulda-Maberzell na wyjeździe, a 25 października z SV Werder Brema u siebie – dodał 18-letni zawodnik.