W swoim pierwszym sezonie w lidze niemieckiej Samuel Kulczycki i Maciej Kubik zdobyli brązowe medale w barwach TTF Liebherr Ochsenhausen.

W półfinale play-off Bundesligi zespół z Ochsenhausen 2-krotnie przegrał po 2:3 z broniącym tytułu 1. FC Saarbrücken TT.

W pierwszym meczu zawodnicy TTF Liebherr Ochsenhausen prowadzili na wyjeździe 2:0, a następnie Samuel Kulczycki grał z Patrickiem Franziską. Polak odrobił straty z 0:2 na 2:2 i miał 2 meczbole w 5 secie. Niestety uległ rywalowi 12:14, a następnie goście przegrali jeszcze dwa pojedynki, w tym Simon Gauzy i Samuel Kulczycki w deblu z parą Patrick Franziska/Shang Kun 2:3.

Rewanż odbył się w sobotę wieczorem. Gdyby wygrała drużyna TTF Liebherr Ochsenhausen, wówczas w poniedziałek, 12 kwietnia doszłoby do decydującego trzeciego meczu. Ale znów lepsi nieznacznie okazali się pingpongiści 1. FC Saarbrücken TT.

Bohaterem gospodarzy był Hugo Calderano, który pokonał Patricka Franziskę 3:0 i Darko Jorgicia 3:1. Niestety Simon Gauzy przegrał z Darko Jorgiciem 2:3 i Samuel Kulczycki z byłym zawodnikiem Dekorglassu Działodowo Shang Kunem 0:3. W grze podwójnej Simon Gauzy/Samuel Kulczycki znowu ulegli duetowi Patrick Franziska/Shang Kun 2:3. Ponownie Polak i Francuz prowadzili 2:1.

W 2019 roku nasi zdolni juniorzy Samuel Kulczycki i Maciej Kubik pomogli Olimpii-Unii Grudziądz w utrzymaniu w Lotto Superlidze, a w kolejnym sezonie grali w klubach 2 Bundesligi. Ich dobra postawa sprawiła, że zostali zaangażowani przez TTF Liebherr Ochsenhausen, zastępując Jakuba Dyjasa, który podpisał kontrakt z Dekorglassem. Samuel Kulczycki rozegrał wiele bardzo dobrych meczów w pierwszym sezonie w ekstraklasie Niemiec, mniej szans gry dostał Maciej Kubik, ale obaj Polacy wykonali kolejny ważny krok w swoich karierach sportowych.